Niezbędne wyposażenie do salonu manicure

W prawie każdym przypadku zaczyna się podobnie. Wielka pasja do malowania, następnie specjalistyczne kursy i początek praktyki w warunkach domowych. Jednak w pewnym momencie przychodzi czas, gdzie stała lista klientek rozrasta się, a prywatne mieszkanie przestaje być odpowiednie na serwowanie usług kosmetycznych. To moment przełomowy, w którym kosmetyczka odkrywa w sobie również kobietę biznesu gotową na otworzenie własnego salonu. Może się to wydawać prostym i naturalnym podejściem. Jednak taki skok na głęboką wodę musi poprzedzić skrupulatne planowanie oraz organizacja. Po oszacowaniu budżetu, wyszukaniu dogodnego miejsca i przeprowadzeniu wstępnego remontu przyszedł czas na sprzęt kosmetyczny. O czym należy pamiętać?

Profesjonalizm i bezpieczeństwo

Efektywne urządzenie salonu, w którym będą oferowane usługi dotyczące pielęgnacji i zdobień paznokci można podzielić na dwie fazy. Pierwsza z nich przewiduje zakup umeblowania i maszyn. Kolejna skupia się na narzędziach oraz środkach higienicznych. Salon piękności musi utrzymywać wysokie standardy bezpieczeństwa i czystości. Ze specjalistycznych mebli można wymienić stolik do manicure, lampkę z regulacją, szafkę, fotel dla klienta, taboret kosmetyczny, witrynę na lakiery oraz wózek na kółkach. Narzędzia, bez których nie można pracować to pochłaniacz pyłu, wysokiej klasy lampa UV i pomocna frezarka. 

Na koniec warto zastanowić się nad akcesoriami i kosmetykami. Lista jest długa, a najważniejsze jej punkty to pilniki o różnym stopniu gradacji, drewniane patyczki, cążki i kopytka, waciki bezpyłkowe, zestaw kolorowych i bazowych lakierów, zmywacz oraz środki do dezynfekcji. Nabywanie kompleksowego wyposażenia może łączyć się z wysokimi kosztami. Każda kosmetyczna oszczędzi czas i pieniądze, zamawiając produkty na https://www.mar-kos.pl/pl. Bogaty wachlarz hurtowni kosmetycznej umożliwi w krótkim czasie skompletowanie potrzebnego wyposażenia.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *