Czym jest logistyka kontraktowa i jak może wspomóc obsługę magazynowo-logistyczną?

Logistyka kontraktowa to działalność polegająca na świadczeniu usług logistycznych na rzecz innych firm. Branża ta szybko się rozwija i będzie się rozwijać, ponieważ coraz więcej firm zdaje sobie sprawę z korzyści płynących z outsourcingu potrzeb logistycznych.

Logistyka kontraktowa jest stosunkowo nową dziedziną, ale już się rozwija, ponieważ firmy szukają sposobów na wykorzystanie korzyści płynących z outsourcingu potrzeb magazynowych i transportowych.

W tym artykule dowiemy się, na czym polega logistyka kontraktowa, czym różni się od tradycyjnych usług magazynowych i transportowych oraz jak można wykorzystać usługi logistyki kontraktowej do poprawy wyników finansowych firmy.

Czym jest logistyka kontraktowa?

Logistyka kontraktowa jest formą outsourcingu, w której jedna firma zapewnia innej firmie magazynowanie, transport lub obie te usługi. Firma zlecająca płaci roczną opłatę za te usługi oraz dodatkowe opłaty za każdą przesyłkę, która z nich korzysta. Firma korzystająca z outsourcingu nie posiada żadnego sprzętu ani urządzeń – wszystko pochodzi od dostawcy, który zajmuje się również wszystkimi zadaniami związanymi z zarządzaniem, takimi jak płace i prace administracyjne związane z prowadzeniem działu logistyki we własnym zakresie.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *