Pościel 140×200, z jakiego materiału będzie najwygodniejsza?

Najbardziej komfortowa pościel 140×200 to taka, która jest wykonana z wysokiej jakości materiałów. Najlepszą opcją jest wybór włókien naturalnych i unikanie materiałów syntetycznych.

Przez wielu kochana bawełna

Najwygodniejszą pościelą 140×200 jest bawełna, która jest najlepszym materiałem dla zdrowego snu. Bawełna jest jednak naturalnym włóknem i jest bardzo przewiewna. Oznacza to, że nie będzie zatrzymywać ciepła tak bardzo, jak inne materiały. Bawełna jest również hipoalergiczna i nie podrażnia skóry. Nie powinna powodować alergii ani wysypki, jak robią to materiały syntetyczne.

Ważne jest również, aby wybrać pościel bawełnianą wykonaną z certyfikowanej bawełny organicznej, zapewni to, że będzie ona wolna od wszelkich szkodliwych substancji chemicznych, które mogłyby być obecne w konwencjonalnych roślinach bawełnianych. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twoja pościel 140×200 nie spowoduje szkód dla zdrowia.

Wybory alternatywne?

Drugim materiałem, który polecamy jest jedwab. Jest on również bardzo oddychający, ale jest droższy niż bawełna. Ponadto jest „luksusowy w dotyku”, więc jeśli chcesz czegoś, co sprawia wrażenie, wybierz jedwab. Ewentualnie możesz wybrać wełnę, która również należy do włókien naturalnych. Jest bardzo miękka i wygodna, ale nie oddycha tak dobrze, jak dwie poprzednie.

Dobrym kompromisem pomiędzy komfortem a kosztem jest pościel 140×200 z bawełny Pima; jest ona tańsza niż pościel z bawełny egipskiej, ale nadal znacznie bardziej miękka niż zwykła pościel z innych rodzajów bawełny.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *