Pościel bawełniana czy flanelowa?

W dzisiejszych czasach, kupując pościel możemy śmiało wybierać nie tylko w kolorach i rozmiarach tekstyliów sypialnianych, ale również ich jakości oraz materiale wykonania. Do wyboru mamy pościele satynowe, flanelowe, bawełniane, z mikrofibry, z kory, dżerseju, włókien syntetycznych a nawet z bambusa. Niewątpliwe największy orzech do zgryzienia pojawia się w sytuacji, w której musimy zdecydować: czy pościel bawełniana czy flanelowa? Są to bowiem najpopularniejsze i najłatwiej dostępne tkaniny (poza włóknem syntetycznym), o bardzo dobrym stosunku jakości do ceny.

Pościel bawełniana 200×220 to największy rozmiar dostępny na rynku. Pozwala naszej skórze swobodnie oddychać, jest miła w dotyku, odprowadza również nadmiar wilgoci. Co istotne, bardzo łatwo utrzymać ją w czystości – możemy bowiem po prostu wrzucić bawełnianą pościel do pralki. Trzeba mieć jednak na uwadze fakt, że ten rodzaj materiału podatny jest na gniecenie, zatem warto wyprasować ją przed użyciem. Pościel bawełniana świetnie nadaje się zarówno na cieplejsze, jak i chłodniejsze dni, a dzięki temu, że materiał jest miękki i przyjemny w dotyku, a także zdrowy dla skóry, pościel bawełniana zyskuje obecnie na popularności w astronomicznym tempie.

Pościel z flaneli najlepiej sprawdza się na zimniejsze dni – technicznie rzecz biorąc jest to bawełna o płóciennym bądź skośnym splocie, dodatkowo drapana (jednostronnie lub dwustronnie). Jest ona zdecydowanie grubsza aniżeli pościel bawełniana, a dodatkowo lekka i puchata w dotyku. Jej kolejną cechą jest wysoka trwałość – również możemy prać ją w pralce bez obawy o utratę jej właściwości. Pościel flanelowa nie gniecie się, tak jak bawełniana, może jednak z kolei się mechacić.

Oba rodzaje pościeli wykonane są z wysokiej jakości materiału, zatem na pewno będziemy zadowoleni z nabycia jednej i drugiej. Warto zakupić komplet flanelowy (sprawdź: pościel flanelowa 200×220) z przeznaczeniem na chłodniejsze dni oraz bawełniany – na okresy przejściowe oraz letnie. Na pewno będziemy zadowoleni.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × 5 =