Jakie rodzaje pułapek na szczury jesteśmy w stanie kupić?

Istnieją cztery główne rodzaje pułapek na szczury: zatrzaskowe, klejowe, klatkowe i elektroniczne.

Pułapki zatrzaskowe

Są one najbardziej popularne, ponieważ są tanie, łatwe w użyciu i skuteczne. Pułapki zatrzaskowe składają się z dwóch części: pręta sprężynowego i pręta zabijającego, który zatrzaskuje się w celu zabicia szczura, gdy ten wejdzie na płytę spustową. Umieszczasz przynętę na płytce spustowej i czekasz na swojego szczura. Kiedy już złapie przynętę, uruchamia pułapkę, która zamyka się wokół jego szyi lub ciała.

Pułapki klatkowe

Pułapki klatkowe składają się z dwóch części: klatki zewnętrznej i klatki wewnętrznej (pułapki). W klatce zewnętrznej zazwyczaj znajduje się jakaś przynęta w postaci pokarmu, np. masło orzechowe, natomiast w klatce wewnętrznej znajduje się pokarm. Gdy szczur wejdzie do zewnętrznej klatki, będzie próbował zabrać część przynęty. Gdy tak się stanie, drzwiczki wewnątrz klatki wewnętrznej zamykają się, zatrzymując szczura w środku. Pułapki klatkowe są również łatwe w użyciu i bardzo skuteczne. Nabyć je można chociażby na stronie https://sklepvaco.pl/pulapki-na-szczury.

Pułapki klejowe

Pułapki klejowe to plastikowe arkusze z klejem mydlanym po jednej stronie, które rozkłada się płasko w miejscach, gdzie szczury często wędrują. Gdy szczur wejdzie na podkładkę, utknie w niej i umrze z głodu lub uduszenia. Aby pozbyć się zwłok, wystarczy wyrzucić cały arkusz, bez konieczności dotykania czegokolwiek paskudnego! Jeśli masz zwierzęta domowe lub dzieci w domu, to prawdopodobnie nie jest to dobry wybór dla Ciebie, ponieważ możesz skończyć z martwymi szczurami przyklejonymi do nich.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *