System WMS – jakie branże go stosują?

Systemy WMS są wykorzystywane przez wiele firm z różnych branż. Do przykładów należą:

Producenci żywności i napojów

Firmy te wykorzystują systemy WMS do zarządzania zapasami i śledzenia produkcji w czasie rzeczywistym. Dzięki temu mogą monitorować cały łańcuch dostaw od surowców przez proces produkcji, w tym pakowanie i wysyłkę.

Producenci

Firmy te często wykorzystują systemy WMS do śledzenia zapasów i zarządzania produkcją dla wielu lokalizacji na całym świecie. Duży producent może mieć kilkaset zakładów zlokalizowanych na kilku kontynentach, co utrudnia śledzenie wszystkiego, co dzieje się w każdej lokalizacji. System WMS zapewnia wgląd w każdy etap procesu produkcyjnego w każdym zakładzie, dzięki czemu kierownictwo może podejmować świadome decyzje dotyczące najlepszego sposobu zarządzania operacjami w całym przedsiębiorstwie.

Hurtownie

Hurtownicy używają systemu WMS do śledzenia i zarządzania wieloma różnymi materiałami, które sprzedają detalistom. Dotyczy to takich przedmiotów jak odzież, meble czy produkty spożywcze, które kupują od dostawców, a następnie odsprzedają po marży. Hurtownicy używają systemu WMS również do śledzenia zapasów, które przechodzą przez łańcuch dostaw i są sprzedawane detalistom.

Detaliści

Detaliści używają systemów WMS nie tylko do śledzenia zapasów, ale także do zarządzania zamówieniami klientów i procesami przepływu pracy w swoich sklepach. Na przykład, sprzedawcy mogą chcieć wiedzieć, kiedy konkretny produkt ma zostać dostarczony, aby wiedzieć, czy będzie on dostępny na czas podczas wyprzedaży w Czarny Piątek lub innych specjalnych promocji, które wymagają wcześniejszego powiadomienia przez dostawców, zanim będą mogli wprowadzić je na sklepowe półki.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *