Kamień elewacyjny – efektowna alternatywa dla płytek

Kamień elewacyjny to bardzo efektowna alternatywa dla syntetycznych płytek. Jego oryginalny wygląd i doskonale właściwości materiałów sprawiają, że wiele osób używa go do wykańczania swoich domów. Czym zatem jest naturalny kamień elewacyjny? Dlaczego warto używać takiego wykończenia i jakie korzyści ze sobą niesie? Odpowiedzi na te pytania oraz przydatne informacje w dalszej części.

Czym jest kamień elewacyjny naturalny ?

Naturalny kamień elewacyjny to element, którego używa się do zewnętrznego wykończenia domu. Może on występować w postaci pojedynczych cegiełek lub całych jednolitych płyt. Bardzo popularny jest także złożony z pojedynczych elementów na jednym panelu. Wykonane one są z naturalnego kamienia. Powstają w procesie obróbki i do ich produkcji nie używa się innych syntetycznych elementów. Kamień naturalny dostępny jest w wielu barwach i fakturach. Jeśli wybieramy go na elewacje, warto wybierać stonowane kolory, aby były ponadczasowe.

Dlaczego warto używać kamienia na elewacjach ?

Powodów, dla których kamień elewacyjny jest tak popularny — jest kilka. Pierwszy z nich to jego właściwości termoizolacyjne. Wbrew pozorom dobrze on izoluje od warunków zewnętrznych. W lecie zapewnia przyjemny chłód wewnątrz budynku, a w zimie zapobiega przedostawaniu się chłodu. Bardzo istotna jest też jego stylistyka. Odpowiednio użyty może podkreślić walory całej konstrukcji oraz być gustownym wykończeniem domu. W połączeniu z ogrodzeniem i zielenią przydomową można uzyskać naprawdę dobre efekty. Wykończenie kamieniem domu jest też bardzo praktyczne. Nie zmienia on swojego koloru pod wpływem słońca czy śniegu i jest odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − dziesięć =