Taras jak z bajki – jak go stworzyć?

Dobrze zagospodarowany taras może stać się magicznym miejscem dla mieszkańców. Nie tylko w porze zimowej, ale i letniej. W jego planowaniu warto postawić, przede wszystkim, na funkcjonalne zastosowanie oraz stylistykę, która nawiązuje do reszty domu/mieszkania – takie działanie pozwoli zachować spójną całość. Nie bójmy się też umieścić na tarasie elementów dla nas ważnych i istotnych, nawet jeśli nie wpasowują się w aktualne trendy.

Nieszablonowe podejście

Indywidualny charakter tarasu zachwyci i przyciągnie do częstszego przebywania na nim. Jeśli jesteśmy fanami ogrodnictwa i roślin, pomyślmy o umieszczeniu na nim kwiatów czy małych sadzonek. Jeśli zaś często grillujemy i spotykamy się ze znajomymi, skupmy się na wyposażeniu i meblach ogrodowych. Idąc jeszcze dalej, dlaczego nie połączyć obu tych opcji ze sobą? Tym bardziej jeśli nasza przestrzeń tarasowa jest większa i możemy pozwolić sobie na bardziej rozbudowane eksperymenty.

Taras przyjazny i komfortowy oraz oddający nasze pasje i zainteresowania będzie miejscem dla nas magicznym. W krótkim też czasie stać się może przestrzenią w mieszkaniu najważniejszą. Stawiając na nim rośliny zadbajmy o to, aby doniczki były wykonane z materiałów odpornych na zmienne warunki atmosferyczne i skoki temperatur. Jednym z lepszych rozwiązań są donice z polietylenu – wyglądające tak, jakby były wykonane z prawdziwego drewna czy kamienia. Produkty te z powodzeniem są w stanie imitować różne kształty, dzięki czemu sprawdzą się w różnych przestrzeniach tarasowych. Inspiracji do urządzenia tarasu można szukać też na https://ogrodidom24.pl/pl/i/Aranzacja-tarasow/18.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 4 =