Mleko w proszku – czy powinno być podawane dla niemowląt?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mleko w proszku jest podstawą w wielu domach i może być wykorzystywane na wiele sposobów. Ale czy mleko w proszku jest bezpieczne do podawania niemowlętom?

Mleko w proszku jest używane jako substytut mleka matki lub mleka w proszku od XIX wieku. Jest to łatwy sposób na dostarczenie dziecku niezbędnych składników odżywczych, ale są pewne kwestie, które należy rozważyć przed podaniem go dziecku.

Czy jest bezpieczne dla niemowląt?

Mleko w proszku dla niemowląt jest bezpieczną alternatywą dla mleka matki lub preparatu do żywienia niemowląt i jest często stosowane w krajach rozwijających się. Nie jest zalecany dla niemowląt poniżej 6 miesiąca życia, ponieważ nie zawiera przeciwciał, które znajdują się w mleku matki.

Zalety mleka w proszku

Mleko w proszku ma kilka zalet w porównaniu z mlekiem krowim, co może być szczególnie korzystne dla niemowląt, które są uczulone lub nie tolerują mleka krowiego.

Ma również mniej alergenów niż mleko krowie i jest często łatwiejsze dla układu trawiennego niż świeże mleko, zwłaszcza dla dzieci z biegunką lub kolką. Jeśli Twoje dziecko jest wrażliwe na laktozę lub inne składniki zawarte w świeżym mleku, to mleko w proszku może przynieść mu ulgę w takich objawach jak gazy i wzdęcia.

Ma ono niższą zawartość sodu niż świeże mleko krowie i dlatego może być lepsze dla dzieci, które mają wysokie ciśnienie krwi lub problemy z wrażliwością na sól. Jednak nie zawsze tak jest – niektóre marki zawierają wysoki poziom sodu, który może powodować rozstrój żołądka u osób wrażliwych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W co się zaopatrzyć, rozpoczynając przygodę z bieganiem?
W co się zaopatrzyć, rozpoczynając przygodę z bieganiem?
Bieganie to sport, do którego nie trzeba posiadać nadzwyczajnych umiejętności, czy wytrenowanej kondycji. Wystarczą dobrej jakości buty, strój i odrobina […]
Małe, poręczne, stylowe – o zaletach plecaków i torebkach damskich
Małe, poręczne, stylowe – o zaletach plecaków i torebkach damskich
Odpowiednio dobrane, wysokiej jakości torebki oraz plecaki podkreślają charakter każdej kobiety. Torebka i plecak w jednym, to idealne rozwiązanie na […]
Ekologiczny styl życia – czyli jaki? Jak by ekologicznym?
Ekologiczny styl życia – czyli jaki? Jak by ekologicznym?
Ekologiczny styl życia nie jest modą. To sposób życia, który może przyjąć każdy, kto chce żyć w zgodzie z naturą. […]
Ostatnie wpisy
Polecamy