Mleko w proszku – czy powinno być podawane dla niemowląt?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mleko w proszku jest podstawą w wielu domach i może być wykorzystywane na wiele sposobów. Ale czy mleko w proszku jest bezpieczne do podawania niemowlętom?

Mleko w proszku jest używane jako substytut mleka matki lub mleka w proszku od XIX wieku. Jest to łatwy sposób na dostarczenie dziecku niezbędnych składników odżywczych, ale są pewne kwestie, które należy rozważyć przed podaniem go dziecku.

Czy jest bezpieczne dla niemowląt?

Mleko w proszku dla niemowląt jest bezpieczną alternatywą dla mleka matki lub preparatu do żywienia niemowląt i jest często stosowane w krajach rozwijających się. Nie jest zalecany dla niemowląt poniżej 6 miesiąca życia, ponieważ nie zawiera przeciwciał, które znajdują się w mleku matki.

Zalety mleka w proszku

Mleko w proszku ma kilka zalet w porównaniu z mlekiem krowim, co może być szczególnie korzystne dla niemowląt, które są uczulone lub nie tolerują mleka krowiego.

Ma również mniej alergenów niż mleko krowie i jest często łatwiejsze dla układu trawiennego niż świeże mleko, zwłaszcza dla dzieci z biegunką lub kolką. Jeśli Twoje dziecko jest wrażliwe na laktozę lub inne składniki zawarte w świeżym mleku, to mleko w proszku może przynieść mu ulgę w takich objawach jak gazy i wzdęcia.

Ma ono niższą zawartość sodu niż świeże mleko krowie i dlatego może być lepsze dla dzieci, które mają wysokie ciśnienie krwi lub problemy z wrażliwością na sól. Jednak nie zawsze tak jest – niektóre marki zawierają wysoki poziom sodu, który może powodować rozstrój żołądka u osób wrażliwych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak prawidłowo należy wykonywać demakijaż na co dzień?
Jak prawidłowo należy wykonywać demakijaż na co dzień?
Poprawnie wykonany demakijaż oczyszcza skórę, a także ułatwia jej oddychanie. Świetnie przygotowuje do nocnej regeneracji, a wcześniej do przyjęcia składników […]
Kominek domowy – jak o niego zadbać, czy jest ekonomiczny?
Kominek domowy – jak o niego zadbać, czy jest ekonomiczny?
Są piękne, dodają ciepła i nastroju do przestrzeni życiowej, a nawet mogą sprawić, że dom będzie bardziej energooszczędny. Ich konserwacja […]
Jakie są różnice pomiędzy windsurfingiem, a kitesurfingiem?
Jakie są różnice pomiędzy windsurfingiem, a kitesurfingiem?
Windsurfing to jeden z najpopularniejszych sportów wodnych na świecie. Jest łatwy do nauczenia, zabawny i może być uprawiany przez każdego. […]
Ostatnie wpisy
Polecamy