Utknąłeś na drodze z zepsutym autem? Oto co możesz zrobić!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Awarie samochodów mogą być bardzo stresujące. Istnieje jednak wiele powodów, dla których samochody się psują. Do najczęstszych należą:

  • Awaria silnika;
  • Wadliwa pompa paliwowa lub układ paliwowy;
  • Uszkodzony układ zapłonowy;
  • Uszkodzony system poduszek powietrznych;
  • Uszkodzony układ hamulcowy ABS;
  • Przegrzanie układu chłodzenia, które może spowodować pęknięcie uszczelki głowicy i inne problemy, takie jak wyciek płynu chłodzącego i awaria pompy wodnej lub termostatu regulującego temperaturę.

Co zrobić, kiedy samochód się popsuje?

Jeśli Twój samochód się zepsuje, nie wpadaj w panikę. W zależności od okoliczności, możesz być ponownie na drodze w ciągu kilku minut lub kilku godzin. Są jednak pewne rzeczy, o których musisz wiedzieć, zanim będziesz mógł wrócić na drogę – i takie, których nigdy nie powinieneś robić.

Jeśli Twój samochód się zepsuje, zjedź na pobocze, gdy tylko będzie to bezpieczne. Włącz światła awaryjne i w miarę możliwości wezwij pomoc. Jeśli jest z Tobą ktoś inny, poproś go o pomoc w kierowaniu ruchem z dala od Twojego samochodu. Jeśli kiedykolwiek będzie Ci potrzebna pomoc drogowa Wrocław jest miastem, gdzie takie usługi są realizowane.

Jeśli w pobliżu nie ma innych samochodów zostań w samochodzie i poczekaj na pomoc. Jeśli Twój samochód zgaśnie podczas jazdy i jesteś w nim sam, zaparkuj gdzieś bezpiecznie przed wezwaniem pomocy (i najlepiej nie na wzniesieniu).

Nie próbuj samodzielnie naprawiać problemu mechanicznego, jeśli nie jesteś pewien, co jest z nim nie tak (lub nawet jeśli wydaje Ci się, że wiesz, co jest nie tak). Jeśli chodzi o samochody, lepiej być bezpiecznym niż żałować!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wystrój sali weselnej – jak nadać jej odpowiedni klimat?
Wystrój sali weselnej – jak nadać jej odpowiedni klimat?
Ślub i wesele to niewątpliwie jeden z najważniejszych dni w życiu każdego człowieka. Nic więc w tym dziwnego, że Para […]
Jaką działalność może założyć trener personalny?
Jaką działalność może założyć trener personalny?
Trener personalny to coraz popularniejszy zawód. Wielu Polaków prowadzi aktywny tryb życia, a usługi profesjonalistów cieszą się wśród nich dużym […]
Przegląd ciekawych modeli sandałów na lato
Przegląd ciekawych modeli sandałów na lato
W okresie letnim panują zazwyczaj wysokie temperatury, w związku z czym konieczne jest noszenie odpowiedniego obuwia. Musi ono przede wszystkim […]
Ostatnie wpisy
Polecamy