Samodzielnie czy z przewoźnikiem – jak dojechać do lotnisko?

Jest to niewątpliwie istotna kwestia, nad którą trapią się nie tylko osoby, które nigdy nie latały, ale także „lotniskowi wyjadacze”. Każde z rozwiązań posiada niewątpliwe zalety. Należy zatem zadać sobie pytanie na czym nam bardziej zależy. Na spokoju ducha czy pełnej kontroli? Przykładowo podróż na lotnisko busem Kraków-Pyrzowice jest niewątpliwie opcją dającą nam największy spokój ducha. Transport samodzielny daje nam więcej kontroli, ale i więcej odpowiedzialności za to jak przebiegnie trasa.

Spore różnice są także w kosztach jakie poniesiemy w każdej z opcji. Podróż samodzielna może zaoszczędzić nam kilka złotych, jeśli wybieramy publiczne środki transportu. Własne auto jest nieporównywalnie tańsze jeśli chodzi o sam przejazd, ale już na samym lotnisku rodzi się problem co z tym samochodem zrobić na czas wyjazdu.

Najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie kogoś w mieście, z którego wylatujemy i kto mógłby się pojazdem zaopiekować. W przeciwnym wypadku pozostaje nam parking pod lotniskiem, który wygeneruje dodatkowe często niemałe koszty. Przejazd busem może być droższy niż wyżej wymienione opcje choć wcale nie musi jeśli przeanalizujemy wszystko w odpowiedni sposób.

Zatem co wybrać?

Samodzielna podróż publicznymi środkami transportu wymaga od nas umiejętności planowania podróży. Musimy dokładnie zaplanować przesiadki jeśli takowe występują – a niestety często nie uda się bez nich obejść. Trzeba wziąć pod uwagę czasy przyjazdów i odjazdów pociągów, autobusów podmiejskich i miejskich. Kupić bilety online, albo dowiedzieć się gdzie możemy je kupić fizycznie. Warto posiadać przy sobie gotówkę, ponieważ może się czasem zdarzyć, że płatność kartą nie będzie dostępna. Największym minusem tejże opcji dostania się na lotnisko jest znajomość miasta, po którym będziemy się poruszać. Jeśli jesteśmy pierwszy raz w mieście to bez internetu w telefonie i odpowiednich aplikacji raczej się nie obejdzie.

Podróż własnym autem daje nam komfort podróży bez przesiadek. Często jest też sporo tańsza niż podróż busem czy komunikacją publiczną. Pozostaje jednak jeden istotny problem, który może zdyskwalifikować tę opcję na samym początku. Należy pomyśleć, co z zrobimy autem podczas naszej nieobecności. Jeśli mamy znajomych czy rodzinę w danym mieście możemy ich poprosić o zaopiekowanie się naszym pojazdem. Inną możliwością jest poproszenie kogoś o zawiezienie nas na lotnisko i odbiór po przylocie. Trzeba jednak pamiętać, że musimy wtedy zapłacić dwukrotnie za przejazd.

Wybór przejazdu międzymiastowego busem Katowice-Kraków niesie za sobą szereg korzyści łączących obie powyższe metody. Wsiadamy do jednego pojazdu, który wiezie nas na lotnisko bez przesiadek. Na miejscu nie musimy się martwić o parking. Kierowcy busów posiadają stałe, najlepsze trasy prowadzące bezpośrednio do naszego miejsca docelowego, dzięki temu zaoszczędzamy czas, który przy podróży na lotnisko jest kluczowy. Może się zdarzyć, że zapłacimy za tę usługę więcej niż w poprzednich propozycjach, ale w ostatecznym rozrachunku wychodzimy na plus.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

czternaście + dwadzieścia =