W co wyposażyć pokój dziecięcy?

Pokój dziecięcy powinien zostać urządzony w taki sposób, aby nasz maluch mógł w nim zarówno odpoczywać w komfortowych warunkach, jak i zdobywać wiedzę czy bawić się. Tego typu wnętrze ma być przede wszystkim odzwierciedleniem zainteresowań młodego człowieka. W związku z tym należy je wyposażyć w meble, akcesoria i dekoracje, które po prostu polubi. Warto zainteresować się m.in. biurkiem na regulowanych nogach, kartami do zdjęć czy tablicami korkowymi.  

Uwolnij kreatywność, ale jednocześnie zadbaj o bezpieczeństwo malucha

Przystępując do urządzania pokoju, należy pamiętać o tym, że jest on nie tylko zacisznym miejscem do spania (sypialnią), ale również przestrzenią do zabawy, nauki, rozwijania zainteresowań oraz przyjmowania kolegów lub koleżanek. W pierwszej kolejności umieśćmy w nim odpowiednie meble, idealnie dostosowane do wieku dziecka. W pokojach niemowlaków sprawdzą się zatem łóżeczka z funkcją kołyski i stoliki do przewijania, natomiast w pomieszczeniach dla starszych maluchów – szafy z przegrodami, komody, biurka z regulacją wysokości (o szerokości co najmniej 120 cm), wygodne krzesła, fotele z miękkimi siedziskami i regulacją oparcia (ewentualnie pufy), a także łóżka jednoosobowe z wysuwaną szufladą na pościel.

Ciekawym rozwiązaniem jest też powieszenie hamaka w kącie. Inne przydatne elementy to m.in. wiklinowe kosze na zabawki i bieliznę, kolorowe poduszki i liczne zabawki rozwijające kreatywność – mowa tutaj choćby o książeczkach sensorycznych, interaktywnych zwierzakach i robotach czy chodzikach. Nie obejdzie się również bez oświetlenia w postaci lampki nocnej (koniecznie z żarówką LED-ową emitującą światło o relaksującej barwie żółtej) oraz dekoracji, takich jak magnesy na ścianę, plakaty, tapety, balony z helem i drewniane domki dla lalek.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 + 2 =