Wpływ regularnych masaży na zdrowie

Masaż to zgodnie z definicją zabieg fizjoterapeutyczny polegający na oddziaływaniu bodźcami mechanicznymi na tkanki organizmu osoby masowanej. Wyróżnia się wiele technik masażu. W Europie największą popularnością cieszą się zabiegi klasyczne. W ostatnim czasie coraz więcej osób korzysta z masaży azjatyckich.

Łagodzenie dolegliwości bólowych i stanów zapalnych

Regularne korzystanie z tego rodzaju zabiegów ma ogromny wpływ na zdrowie masowanego. Uciskanie i rozcieranie tkanek powoduje rozluźnienie mięśni, które przestają uciskać na nerwy. Efektem rozluźnienia mięśni jest więc najczęściej ustępowanie dolegliwości bólowych. Przeprowadzone badania pokazują, że osoby, które przez pięć tygodni korzystały z 30-minutowych masaży, zdecydowanie rzadziej skarżyły się na migreny. Szczególnie skuteczny w walce z migrenowym bólem głowy jest masaż tajski, taki jak ten oferowany na https://www.siamrelax.pl/. Naukowcy udowodnili również, że regularne poddawanie się tego rodzaju zabiegom skutecznie redukuje stany zapalne występujące w organizmie.

Skuteczna redukcja stresu i inne zalet

Coraz więcej osób podkreśla także pozytywny wpływ masażu na zdrowie psychiczne pacjentów. Podczas uciskania tkanek organizm wytwarza endorfiny, nazywane hormonami szczęścia, które skutecznie redukują poziom stresu. Pacjencji po wyjściu z gabinetu czują się zrelaksowani i odprężeni. Zalety masażu sprawiają, że coraz częściej jest on wykorzystywany w terapii leczenia lęków, depresji oraz demencji. Warto również dodać, że regularne uciskanie tkanek prowadzi do ich lepszego ukrwienia. Efektem tego jest pozbawiona zmarszczek, jędrna i elastyczna skóra. Zwiększenie przepływu limfy przyczynia się również do poprawy ogólnej odporności całego organizmu.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 + 2 =