Wyjście ze szpitala – Co zrobić, żeby przebiegało bez problemów?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwsze kilka dni po pobycie w szpitalu są często najbardziej krytyczne, ponieważ pacjenci wciąż dochodzą do siebie po operacji i dostosowują się do nowych leków. Po tym początkowym okresie, nadchodzi czas na rehabilitację poszpitalną. To właśnie wtedy otrzymasz opiekę, której potrzebujesz, aby wrócić do domu i jak najszybciej powrócić do normalnego trybu życia.

Na czym polega rehabilitacja poszpitalna?

Rodzaj otrzymanej opieki zależy od ciężkości urazu lub choroby oraz od tego, jak wpływa ona na zdolność poruszania się, jasnego myślenia i wykonywania podstawowych codziennych czynności. Rehabilitacja poszpitalna może obejmować:

  • Fizykoterapię: Twój fizykoterapeuta pomoże poprawić Twoją mobilność i siłę poprzez nauczenie ćwiczeń, które powoli zwiększają zdolność Twojego ciała do wykonywania codziennych czynności, takich jak chodzenie, siedzenie i wchodzenie po schodach.
  • Terapię zajęciową: Terapeuta zajęciowy będzie pracować nad poprawą zdolności do wykonywania codziennych zadań, takich jak pielęgnacja, gotowanie i zakupy. Może on również pracować z Tobą nad poprawą pamięci lub nauką nowych umiejętności, takich jak korzystanie z klawiatury lub myszy komputerowej dla osób, które doznały udaru lub urazu mózgu.
  • Terapię mowy: Logopeda może pomóc Ci w nauce wyraźniejszego i poprawniejszego mówienia. Ten rodzaj terapii może również obejmować naukę prawidłowego połykania po udarze lub urazie głowy.
  • Wsparcie psychologiczne: Psycholog może pomóc Ci poradzić sobie ze stresem związanym z życiem z niepełnosprawnością fizyczną. Może on również zaoferować wsparcie podczas leczenia i rehabilitacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak stworzyć strefę relaksu w swoim mieszkaniu?
Jak stworzyć strefę relaksu w swoim mieszkaniu?
Każdy potrzebuje czasem odrobiny wytchnienia po ciężkim dniu. Przyda się wtedy odrobina spokoju i wszechobecnej ciszy. Nie wszędzie jest to […]
Kserokopiarka – z jakich rodzajów papieru korzysta?
Kserokopiarka – z jakich rodzajów papieru korzysta?
Kserokopiarka działa poprzez wykorzystanie światła do tworzenia obrazu na kartce papieru. Obraz jest tworzony przez świecenie światłem przez oryginalny dokument […]
Rodzaje opakowań, jakich można użyć na prezent
Rodzaje opakowań, jakich można użyć na prezent
Podarowując prezent, należy mieć na uwadze, że ważnym elementem jest nie tylko jego zawartość, ale także opakowanie. Im jest ciekawsze […]
Ostatnie wpisy
Polecamy