Wyjście ze szpitala – Co zrobić, żeby przebiegało bez problemów?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwsze kilka dni po pobycie w szpitalu są często najbardziej krytyczne, ponieważ pacjenci wciąż dochodzą do siebie po operacji i dostosowują się do nowych leków. Po tym początkowym okresie, nadchodzi czas na rehabilitację poszpitalną. To właśnie wtedy otrzymasz opiekę, której potrzebujesz, aby wrócić do domu i jak najszybciej powrócić do normalnego trybu życia.

Na czym polega rehabilitacja poszpitalna?

Rodzaj otrzymanej opieki zależy od ciężkości urazu lub choroby oraz od tego, jak wpływa ona na zdolność poruszania się, jasnego myślenia i wykonywania podstawowych codziennych czynności. Rehabilitacja poszpitalna może obejmować:

  • Fizykoterapię: Twój fizykoterapeuta pomoże poprawić Twoją mobilność i siłę poprzez nauczenie ćwiczeń, które powoli zwiększają zdolność Twojego ciała do wykonywania codziennych czynności, takich jak chodzenie, siedzenie i wchodzenie po schodach.
  • Terapię zajęciową: Terapeuta zajęciowy będzie pracować nad poprawą zdolności do wykonywania codziennych zadań, takich jak pielęgnacja, gotowanie i zakupy. Może on również pracować z Tobą nad poprawą pamięci lub nauką nowych umiejętności, takich jak korzystanie z klawiatury lub myszy komputerowej dla osób, które doznały udaru lub urazu mózgu.
  • Terapię mowy: Logopeda może pomóc Ci w nauce wyraźniejszego i poprawniejszego mówienia. Ten rodzaj terapii może również obejmować naukę prawidłowego połykania po udarze lub urazie głowy.
  • Wsparcie psychologiczne: Psycholog może pomóc Ci poradzić sobie ze stresem związanym z życiem z niepełnosprawnością fizyczną. Może on również zaoferować wsparcie podczas leczenia i rehabilitacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zdrowe produkty, które można nabyć w internetowych sklepach spożywczych
Zdrowe produkty, które można nabyć w internetowych sklepach spożywczych
Usługa dostawy artykułów spożywczych to świetny sposób na uniknięcie kłopotów związanych z chodzeniem do sklepu. Wygoda i elastyczność zamawiania artykułów […]
Jak postępować przy oparzeniu skóry?
Jak postępować przy oparzeniu skóry?
Oparzenia skóry mogą powstać na skutek różnych wypadków. Najczęściej ich przyczyną jest zalanie wrzątkiem albo niebezpiecznym środkiem chemicznym. Kluczowa jest […]
Drobna szkoda w domu?  Klej dyspersyjny to sposób na pozbycie się problemu!
Drobna szkoda w domu? Klej dyspersyjny to sposób na pozbycie się problemu!
Często wykorzystywane przez złote rączki, a także pasjonatów i hobbystów w modelarstwie papierniczym. Jest bardzo przydatny (klej dyspersyjny), gdy trzeba […]
Ostatnie wpisy
Polecamy