Laser CNC ma za zadanie topić materiał w celu jego obróbki. Laser CNC może topić miejscowo lub topić i odparowywać cienką warstwę materiału za pomocą energii wiązki. promieniowania laserowego. W cięciu laserem wykorzystywany jest również gaz techniczny o bardzo małym stopniu zanieczyszczenia. Za pomocą niego zachodzi reakcja z żelazem, w którego strukturze wytworzony zostaje stan naprężenia za sprawą dostarczonej energii topiącej materiał. Cięcie tego typu wysoce precyzyjnym sprzętem przyspiesza proces produkcji. Wybór odpowiedniego gazu jest bardzo ważny. Istnieją gazy techniczne dopasowane do różnych gatunków stali m.in. aluminium i jego stopów, jak również stopów miedzi, co znacznie upraszcza cięcie laserem Wrocław jest jednym z głównych ośrodków tak zaawansowanych technologicznie w Polsce.
Laser w maszynie CNC wykorzystuje się do toczenia i frezowania skomplikowanych elementów, które w procesie obróbki wykorzystują jednocześnie od 3 do 5 osi. Technologię cięcia laserowego można stosować w obróbce stali miękkiej, czyli do średnicy ok. 30 milimetrów. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu zadowalających efektów powyżej 25 milimetrów, wskazane jest użycie wysokiej jakości materiałów. Duże znaczenie ma tutaj sama czystość materiału, czystość gazu, kondycja dyszy i jakość wiązki. Metoda mechaniczna obróbki stali, w odróżnieniu od laserowej, nie nadaje się do wycinania bardziej skomplikowanych kształtów.
Przykład oferty usług wykonywania operacji nie wymagających precyzji lasera można znaleźć pod wskazanym adresem: https://www.valor-cnc.pl/oferta/giecie-blach. Wśród usług znajdziesz szereg metod obróbki mechanicznej, jaką stosuje się przykładowo w gięciu blach.