Jak swojemu pojazdowi zapewnić piękny wygląd i połysk?

Istotną kwestią dla osób posiadających auto jest jego wygląd. Niektórzy nawet, podczas zakupu używanego pojazdu osobowego bardziej zwracają uwagę na wygląd niż parametry techniczne. Z tego względu podczas sprzedaży warto, aby samochód wyglądał najlepiej jak to możliwe. Rynek oferuje mnóstwo specyfików poprawiających wygląd zewnętrzny jak i wewnętrzny naszego auta. Wyróżnić można pasty, mleczka, szczoteczki, spraye czy wosk do samochodu. W artykule zostaną opisane najważniejsze z nich.

Najważniejsze środki czyszczące

Szampon cechuje się tym, że oprócz szczegółowego mycia powierzchni, poprawia stan lakieru. Co więcej, ten specyfik ułatwia późniejsze spłukanie samochodu oraz zmniejsza potencjalne zacieki. Co do samych produktów, należy wybierać te sprawdzone, z odpowiednimi składnikami jak zebrane produkty na stronie: https://carmann.pl/pl/c/Mycie-zewnetrzne/2. Pomocnym dodatkiem do szamponów są miękkie szczotki, które nie uszkodzą karoserii pojazdu. Trzeba jednak pamiętać, że przed zastosowaniem należy użyć myjki ciśnieniowej lub zwykłego węża ogrodowego, aby usunąć te największe zabrudzenia.

Po umyciu dobrze jest nabłyszczyć lakier. Do samochodów starszych poleca się woski twarde, które pomogą także usunąć utlenienia powierzchni. Mleczka lub oliwki istotnie sprawdzą się w nowych autach.

Oprócz samej karoserii trzeba zadbać o wnętrze samochodu. Właściwym wyborem będą środki uniwersalne, przeznaczone do powierzchni gumowych, chropowatych czy plastików oraz takie, które nie będą uszkadzać ani rysować czyszczonych powierzchni. Świetnie sprawdzą się do tego spraye.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × dwa =