Agresja u dzieci – jak z nią walczyć?

W dzisiejszych czasach często jesteśmy świadkami agresji narastającej wśród najmłodszych. Trudno jednoznacznie powiedzieć co może być tego przyczyną. Niektóre dzieci reagują tak na stres i wieczny pośpiech rodziców, inne dają upust frustracji nagromadzonej przez złe traktowanie, a jeszcze inne wzorują się pełnych przemocy grach oraz bajkach. Pewne jest jednak to, że gdy zauważymy niepokojące zachowania u naszego dziecka, musimy zacząć działać.

Jakie kroki podjąć w celu ograniczenia agresji u dziecka

W zależności od wieku naszej pociechy sposób działania może być różny. Z dziećmi, które się swobodnie komunikują, w pierwszej kolejności próbujmy porozmawiać. Pamiętajmy, by ograniczyć własną złość i powstrzymać się od oceniania oraz karcenia. Maluch potrzebuje w tej sytuacji zrozumienia, ale też wsparcia.

Gdy podjęte przez nas próby nie przynoszą efektów, najlepiej skorzystać z usług poradni specjalistycznej, takiej https://in-altum.com. Psycholog, który koncentruje się na pracy z maluchami i młodzieżą szkolną prawdopodobnie szybko dotrze do źródła problemu, pomoże zwalczyć niechciane zachowania, jak również da nam stosowne wskazówki.

 

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *