Agresja u dzieci – jak z nią walczyć?

W dzisiejszych czasach często jesteśmy świadkami agresji narastającej wśród najmłodszych. Trudno jednoznacznie powiedzieć co może być tego przyczyną. Niektóre dzieci reagują tak na stres i wieczny pośpiech rodziców, inne dają upust frustracji nagromadzonej przez złe traktowanie, a jeszcze inne wzorują się pełnych przemocy grach oraz bajkach. Pewne jest jednak to, że gdy zauważymy niepokojące zachowania u naszego dziecka, musimy zacząć działać.

Jakie kroki podjąć w celu ograniczenia agresji u dziecka

W zależności od wieku naszej pociechy sposób działania może być różny. Z dziećmi, które się swobodnie komunikują, w pierwszej kolejności próbujmy porozmawiać. Pamiętajmy, by ograniczyć własną złość i powstrzymać się od oceniania oraz karcenia. Maluch potrzebuje w tej sytuacji zrozumienia, ale też wsparcia.

Gdy podjęte przez nas próby nie przynoszą efektów, najlepiej skorzystać z usług poradni specjalistycznej, takiej https://in-altum.com. Psycholog, który koncentruje się na pracy z maluchami i młodzieżą szkolną prawdopodobnie szybko dotrze do źródła problemu, pomoże zwalczyć niechciane zachowania, jak również da nam stosowne wskazówki.

 

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *