Akcesoria do codziennej pielęgnacji koni

Koń to zwierzę wymagające nieustannej pielęgnacji. Powinna ona polegać przede wszystkim na codziennym czyszczeniu i szczotkowaniu sierści, a także kontrolowaniu stanu skóry. Jednymi z niezbędnych produktów służących do utrzymania zwierzęcia w dobrej kondycji są różnego rodzaju maści, kremy, balsamy, oleje do kopyt i pasty rozgrzewające. Można je kupić w tym sklepie online: https://www.zywieniekoni.pl/.

Porządna szczotka to podstawa

Podstawowym przyrządem do pielęgnacji konia jest twarda szczotka ryżowa, przeznaczona głównie do usuwania piasku i kurzu z sierści, ale też do rozczesywania ogona oraz grzywy. Posiada ona sztywne i długie włosie. Drugim niezbędnym produktem jest zgrzebło, używane w celu wyeliminowania błota sklejonego wraz z potem i wszelkim brudem. Wyróżniamy modele metalowe i gumowe – te pierwsze powinny być wykorzystywane w okresie wiosennym, drugie zaś w zimowym.

Oprócz tego przydadzą nam się takie elementy, jak: szczotka z miękkim włosiem (do delikatnych miejsc na ciele), oddzielny grzebień do grzywy, miękka gąbka do mycia ciała, kopystka do oczyszczania kopyt, maszynka do strzyżenia sierści, bawełniane wkładki zapobiegające odleżynom i profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − osiemnaście =