Jak zapewnić sobie ciepło w trakcie jazdy?

Zaczynasz przygotowania do sezonu zimowego? Jeśli obawiasz się przemarznięcia na stoku, a także chcesz zadbać o swoje bezpieczeństwo, przeczytaj poniższe porady. Dzięki nim łatwo unikniesz popularnych błędów. Podstawą jest przemyślany dobór sprzętu oraz ilość warstw odzieży.

Odpowiedni strój

W trakcie ruchu wytwarzamy ciepło, a odpowiednie ubranie pozwoli nam je zatrzymać na dłużej. Jednocześnie odprowadzi wytwarzaną przez nas wilgoć i ochroni przed wiatrem. Warto zaznaczyć, że ludzie różnią się między sobą termiką; jeździmy także w różnych warunkach pogodowych i z różną dynamiką. Niektórym wystarczy gruba bluza, np. z materiału softshellowego. Dla innych najlepszym wyborem będzie kurtka snowboardowa. Zarówno kurtka, jak i spodnie powinny być nieprzemakalne. Zapewni to wodoodporna, oddychająca i wiatroszczelna membrana, w którą wyposażone są nowoczesne tkaniny techniczne. Parametry również dostosujmy do swoich potrzeb.

Bez względu na to, na jaką warstwę wierzchnią się zdecydujemy, pamiętajmy o warstwie docieplającej. W tej roli świetnie sprawdzi się bielizna termoaktywna, która zapewnia ciepło i odprowadza pot jednocześnie. Taką samą funkcję powinny spełniać skarpety. Te dedykowane do snowboardu są wyższe niż tradycyjne. Na koniec pozostaje czapka i kominiarka lub bandana. Nie tylko uzupełnią stylizację, ale też hojnie docieplą.

Odpowiedni sprzęt

Podstawą bezpieczeństwa i komfortu jazdy jest odpowiedni dobór deski, butów oraz wiązań. Warto wybierać sprawdzone firmy, oferujące deski dostosowane do różnego poziomu zaawansowania, jak deski snowboardowe Burton. Dla początkujących sugerowane są te miękkie. Buty powinny być dopasowane rozmiarem możliwie blisko do naszej stopy – w trakcie użytkowania rozbiją się dzięki zastosowaniu wkładek termoformowalnych. Wiązania dobieramy do deski i butów.

Koniecznie zabierzmy ze sobą kask – zwłaszcza gdy dopiero uczymy się jeździć. Nie pomijajmy też ochraniaczy na kolana i nadgarstki. Wypadki mogą się zdarzyć bez względu na nasze doświadczenie. Tak przygotowani możemy ruszać na stok!

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziesięć − 2 =