Skuteczna pielęgnacja suchej skóry

W przypadku suchej skóry mówimy o sytuacji w której wytwarzana jest niewystarczająca ilość sebum. Staje się ona ściągnięta i brakuje jej lipidów potrzebnych do odpowiedniego nawilżenia, a przez to także zapewnienia ochrony. Z tego względu przy takiej cerze konieczna jest właściwa pielęgnacja.

Co stosować?

Podstawą są kosmetyki naturalne o charakterze nawilżającym oraz natłuszczającym. Kremy o tym pierwszym działaniu uzupełnią zawartość czynników nawilżających, a środek natłuszczający wypełni z kolei poziom lipidów potrzebny do zabezpieczenia skóry przed zbyt dużą utratą wilgoci.

Istotne jest stosowanie kremów na noc, które skutecznie zregenerują i odżywią skórę. Doskonale nadają się do tego też olejki do ciała, a w szczególności te na bazie oleju lnianego. Z kolei przy kosmetykach do demakijażu trzeba unikać tych z zawartością alkoholu, bowiem prowadzi to do dodatkowego wysuszenia oraz podrażnień.

Czego należy unikać?

Istnieje pewna pula częstych błędów przy pielęgnacji skóry suchej, których należy się wystrzegać. Jednym z nich jest stosowanie peelingów, które sprawdzą się przy cerze tłustej lub mieszanej, lecz w tym przypadku kosmetyki te będą miały zbyt silne działanie. Błędem jest również korzystanie z chlorowanej wody, bowiem chlor dodatkowo wysusza skórę.

Wreszcie trzeba panować nad tym by nie doprowadzić do dodatkowych ubytków w poziomie sebum, którego i tak w przypadku tej cery jest już zbyt mało. Z tego względu nie powinno się myć twarzy mydłem, a przy wycieraniu się ręcznikiem należy delikatnie przykładać go do ciała, a nie pocierać.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × cztery =