Chcesz mieć piękny i zdrowy uśmiech? Stosuj te 4 porady!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy z nas marzy o pięknym, śnieżnobiałym uśmiechu. Ale nie każdy ma czas lub pieniądze, aby zainwestować w profesjonalne wybielanie zębów. Na szczęście istnieje kilka łatwych technik domowych, które możesz wykorzystać, aby Twoje zęby wyglądały jak najlepiej!

Szczotkuj i nitkuj zęby po każdym posiłku

Szczotkowanie zębów po każdym posiłku jest jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby utrzymać je zdrowe i białe. Upewnij się, że używasz miękkiej szczoteczki do zębów z pastą z fluorem i delikatnie szczotkuj przez dwie minuty – minimum dwa razy dziennie! Ważnym krokiem w utrzymaniu czystości jamy ustnej jest również nitkowanie zębów. Należy nitkować zęby raz lub dwa razy dziennie, najlepiej przed pójściem spać.

Używaj płynu do płukania

Płyn do płukania jamy ustnej jest bardzo ważny, ponieważ pomaga wyeliminować wszelkie cząstki jedzenia, które utknęły między zębami. Zabija również szkodliwe bakterie, które mogą powodować nieświeży oddech i choroby dziąseł. Płyn do płukania ust należy stosować po każdym posiłku, a także przed pójściem spać w nocy.

Regularnie odwiedzaj dentystę

Należy odwiedzać swojego dentystę przynajmniej raz na sześć miesięcy. Stomatolog będzie mógł sprawdzić, czy nie ma żadnych oznak choroby dziąseł, ubytków lub innych problemów. Może on również udzielić Ci porady, jak utrzymać dobrą higienę jamy ustnej w domu. Jeśli chcesz kupić korony licówki pełnoceramiczne Poznań jest miastem, które słynie z bardzo wysokiej jakości gabinetów dentystycznych.

Pij przynajmniej 1,5 litra wody dziennie

Picie dużej ilości wody jest niezbędne dla dobrego zdrowia jamy ustnej. Pomaga ona utrzymać wilgoć w jamie ustnej i zapobiega rozwojowi bakterii. Ciepłe napoje są również zalecane, ponieważ mogą pomóc w rozluźnieniu mięśni szczęki. Poza tym woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, więc musisz być stale nawodniony!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Torby i etui przydatne w podróży
Torby i etui przydatne w podróży
Podróżowanie samolotem stało się bardzo popularne. Wiele osób decyduje się na taką podróż w celach turystycznych, organizując samodzielnie wyjazd, na […]
Dom z ogrodem – lista najbardziej przydatnych urządzeń
Dom z ogrodem – lista najbardziej przydatnych urządzeń
Przydomowy ogród to idealne miejsce do wypoczynku, ale wymaga on sporej pielęgnacji, zwłaszcza jeśli jest stosunkowo rozległy. W tym celu […]
Stoliki i krzesła barowe – czy nadają się tylko do baru?
Stoliki i krzesła barowe – czy nadają się tylko do baru?
Wysoki stolik z hokerami to rozwiązanie, które sprawdzi się nie tylko w barze. Taki zestaw z powodzeniem wpisze się w […]
Ostatnie wpisy
Polecamy