W te miejsce warto latem zabrać dzieci

Polscy turyści chętnie uczęszczają na zagraniczne wycieczki do krajów europejskich, korzystając z tanich linii lotniczych. Jednak w przypadku rodzin z małymi dziećmi taka forma odpoczynku nie zawsze się sprawdza, maluchy bowiem nie przepadają za lotami i zwiedzaniem zabytków architektonicznych. Dlatego w takim wypadku warto zastanowić się nad wakacjami w Polsce, która także skrywa wiele magicznych miejscowości. 

Południowe regiony kraju

Jednym  największych zabytków przyrodniczych Polski są góry, które zajmują całą powierzchnie południowego regionu kraju. Wbrew pozorom te tereny cieszą się popularnością nie tylko w trakcie zimy, również latem można spędzić wakacje w górach z dziećmi. W zależności od obszaru, na który się decydujemy, inne miejscowości będą polecane. W zachodniej części Polski do najpopularniejszych ośrodków turystycznych należą Szklarska Poręba, Karpacz oraz Świeradów Zdrój.

Ten drugi jest największym centrum wakacyjnym, na spokojniejszy urlop lepiej wybrać dwa pozostałe. W tamtych okolicach turyści spędzają czas głównie na przemierzaniu szlaków górskich, które osadzone są pośród fenomenalnych krajobrazów. Można tam znaleźć wiele tras łatwych, które nie będą wyzwaniem nie tylko dla małych dzieci, ale też maluchów w wózku. Albo wspólnie z rodziną wypożyczyć rower i za jego pośrednictwem zwiedzać okolicę. 

Wakacje w północnej Polsce

Nie trzeba lecieć samolotem, aby spędzić czas w przyjemnej, nadmorskiej miejscowości, Na rodzinne wakacje z dziećmi można wybrać półwysep Helski, który gości na swoim terenie kilka popularnych ośrodków wczasowych, takich jak Władysławowo, Chałupy, Jastarnia, Jurata oraz Hel. Miasta są usytuowane bardzo blisko siebie, dlatego w trakcie jednego urlopu można odwiedzić je wszystkie.

Półwysep Helski leży nad zatoką, dlatego woda w tej części morza Bałtyckiego jest nieco cieplejsza. Można tam te uświadczyć ciepłych wiatrów, które sprzyjają uprawianiu takich sportów wodnych, jak windsurfing czy kitesurfing. Najlepszym miejscem na wakacje z pociechami będzie bez wątpienia Władysławowo. Na https://gufik.pl/ można zobaczyć, w jakich obiektach w tej miejscowości warto się zatrzymać.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 − 13 =