Ciekawe dekoracje mieszkania

Do spraw istotnych w życiu człowieka należy spokojne, miłe, cenione miejsce wypoczynku, snu, pracy, rozrywki. Te funkcje spełniają nasze mieszkania. Warto zatem poświęcić czas, by stały się nie tylko użytecznym pomieszczeniem, ale i radością dla oczu.

Niebanalne pomysły

Do rzeczy dekorujących należą oczywiście obrazy, oprawione fotografie, kolorowe poduszki czy zasłony. Same meble nadają miejscu konkretny charakter. Dla własnej przyjemności – oraz by sprawić sobie radość cudzymi pochwałami – można zadbać jednak i o bardziej oryginalne dodatki. Mogą to być dyskretnie rozmieszczone lampki, kolekcja afrykańskich masek, mapy ścienne utrzymane w brązowych szlachetnych kolorach, jak i barwne mapy współczesne. Można je dostać na twojemapy.com. Ciekawym rozwiązaniem jest również choćby poustawianie kolorowych szklanych wazonów, które będą tajemniczo opalizowały w świetle i w półmroku.

W kręgu barw

Oczywiście istotne w dekorowaniu mieszkań są także kolory. Od stonowanych, eleganckich, po intensywne i mieszane. Dobrze jest utrzymać cały pokój w dwóch lub trzech odcieniach. Można również na tle białych ścian i mebli umieścić bardzo kolorowe dodatki, jak poduszki, zdjęcia, pledy. Wielkie wrażenie potrafią zrobić kolorowe tapety, na przykład jedną ze ścian zamieniając w górski czy leśny krajobraz.

W dobrze doświetlonych pokojach można pozwolić sobie także na naklejane witraże na okiennych szybach, lub wykorzystać je na szybach drzwi. Doda to oryginalnego smaczku naszym codziennym czynnościom i pozwoli poczuć się podczas odpoczynku jak w starych zabytkowych wnętrzach lub jak na wakacjach na łonie przyrody.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 + 12 =