Co to są systemy zarządzania?

Systemy Zarządzania Jakością zostały wprowadzone w celu zaspokojenia oczekiwań klientów. W dzisiejszych czasach kwestie dotyczące jakości oraz wdrażanie Systemu Zarządzania Jakością w organizacji dają wiele korzyści, uatrakcyjniając jej wizerunek na rynku oraz podnoszą prestiż firmy. Wdrożenie tego systemu pozwala na realizację wymagań klientów, a także usprawnienie wewnętrznej działalności firmy.

Certyfikacja ISO 9001 to szereg korzyści dla przedsiębiorstwa, które staje się konkurencyjne dla innych uczestników na rynków, otwiera nowe możliwości wejścia na inne rynki oraz wymusza na przedsiębiorstwie proces ciągłego doskonalenia organizacji. Certyfikacja Systemu Zarządzania Jakością przebiega pod okiem akredytowanej firmy, która wystawia certyfikat będący potwierdzeniem, że dane przedsiębiorstwo spełnia wytyczne zapisane w normie.

System zarządzania bezpieczeństwem pracy

OHSAS 18001 jest to norma zawierająca przepisy prawne, które dane przedsiębiorstwo powinno spełnić. Zawarte są w niej wymagania obejmujące system zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy. Dzięki temu przedsiębiorca ma możliwość odpowiedniej realizacji polityki i celów w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Korzyści płynące z certyfikacji tego systemu to m.in. zminimalizowanie wypadków przy pracy oraz zapobieżenie ich wystąpieniu poprzez eliminację sytuacji teoretycznie niebezpiecznych, a także zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa pracowników. Więcej o zaletach jego uzyskania można dowiedzieć się na https://www.pcc-cert.pl/certyfikacja-iso-systemy-zarzadzania/pn-n-18001ohsas-18001/

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − 13 =