Zalety stosowania pelletu

Jeszcze do niedawna większość osób ogrzewało domy za pomocą tradycyjnego węgla lub drewna. Obecnie jednak coraz częściej wybierane są alternatywne materiały opałowe, znacznie bardziej przyjazne środowisku naturalnemu. Doskonałym przykładem jest pellet drzewny, przeznaczony do spalania w kotłach z palnikiem retortowym i charakteryzujący się całkiem niezłą wartością energetyczną. Jeśli interesuje nas wysokiej jakości pellet w Olsztynie z pewnością znajdziemy sklep lub hurtownię posiadającą go w ofercie.

Paliwo przystępne cenowo i komfortowe w eksploatacji

Pellet ma postać niewielkich, jasnych granulek o maksymalnej średnicy 8 mm. Powstaje z trocin drzew liściastych lub iglastych, które w procesie produkcji zostają sprasowane pod wpływem bardzo wysokiego ciśnienia. Jego podstawową zaletą jest niewygórowana cena – za tonę zapłacimy bowiem między 650 a 800 zł – w zależności od klasy produktu. Jednocześnie pellet posiada stosunkowo wysoką wartość kaloryczną (około 19-20 MJ/kg), co przekłada się na w pełni satysfakcjonującą wydajność i pozwala całkiem sporo zaoszczędzić w skali całego sezonu grzewczego. Niewątpliwą korzyścią ze stosowania tego paliwa jest również jego czystość i łatwość składowania. Można je kupić w poręcznych, szczelnych workach o pojemności 15, 20 lub 25 kg, co w znacznym stopniu ogranicza emisję zanieczyszczeń w trakcie transportu i umożliwia przechowywanie w zwykłej kotłowni.

Kolejny istotny atut pelletu to jego ekologiczny charakter – nie zawiera żadnych substancji klejących ani nie wydziela do atmosfery toksycznego tlenku węgla, siarki czy azotu. Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że kocioł przeznaczony do spalania tego materiału jest niemal bezobsługowy, gdyż wystarczy jedynie co jakiś czas dołożyć trochę produktu do komory. Jeśli zamierzamy zaopatrzyć się w pellet Kraków to miasto, w którym kupimy go szybko i tanio.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście − szesnaście =