Co zrobić żeby nasz smartfon działał dłużej?

Trudno jednoznacznie określić, ile wynosi średni czas wykorzystywania smartfona. Jest on uzależniony od wielu czynników, które nie zależą jedynie od producentów, lecz także użytkowników urządzeń. Przyjmuje się jednak, że po około dwóch latach telefon znacząco różni się od swoich pierwotnych właściwości. Jak wydłużyć ten czas i odpowiednio zadbać o smartfona?

Troska o wnętrze i obudowę, Choć współczesne telefony dają swoim użytkownikom ogromne możliwości, to nie warto sprawdzać ich w maksymalnym stopniu. Mowa przede wszystkim o wykorzystywaniu całych pokładów pamięci telefonu. Często bowiem nagromadzona liczba plików odpowiedzialna jest za spowolnione działanie telefonu, a co za tym idzie – problemy z wydajnością, baterią, czy działaniem konkretnych aplikacji. Obok troski o wnętrze urządzenia warto zadbać również o zużycie obudowy i ekranu. Pozornie niewielka inwestycja w etui i szkło hartowane może znacząco wydłużyć okres działania telefonu. Przykładowo etui na telefon HUAWEI MATE 10 LITE można kupić już za kilkadziesiąt złotych.

Co z posiadaczami iPhone’ów?

Zużyciu ulegają nie tylko telefony z systemem Android. Na te same problemy narażeni są również posiadacze iPhone’ów różnej generacji. W ich przypadku telefony charakteryzują się dłuższym okresem sprawnego działania. Nie oznacza to jednak, że nie należy o nie dbać. Podobnie, jak w przypadku smartfonów od innych producentów, również urządzenia Apple posiadają serię dedykowanych im akcesoriów. Zestaw szkła hartowanego oraz etui na telefon IPhone XS Max może stanowić dobrą ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, z kolei zrównoważona ilość aplikacji w telefonie pozwoli oszczędzać jego pamięć wewnętrzną oraz procesor, przedłużając sprawne działanie.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − 19 =