Nowy komputer, poleasingowe podzespoły – czy to opłacalne?

Niezależnie od tego, czy prowadzimy jednoosobową działalność czy średnie lub duże przedsiębiorstwo, potrzebny jest dobry sprzęt komputerowy, który umożliwi sprawną pracę. I chociaż elektronika nie należy do najtańszych, są sposoby na to, aby zakupić ją w atrakcyjnych cenach.

Kupujemy nowe i używane.

Jeżeli nasza firma nie posiada dużego budżetu np. z powodu rozpoczęcia działalności, warto rozłożyć finanse na zakup sprzętu na dwie kategorie – urządzenia nowe oraz używane. Form nabycia tych drugich jest kilka. Najlepszą jest zakup podzespołów poleasingowych, które są w bardzo dobrym stanie, ale kosztują znacznie mniej niż te przez nikogo nie używane. Gdzie ich szukać? Na przykład jeżeli chodzi o monitory poleasingowe Warszawa ma wiele punktów, w których można je zamówić. Ekrany są dostarczane na teren całej Polski, więc bez problemu możemy dostać taki sprzęt do siedziby naszego biura. 

Gdy chcemy posiadać komputery nowe rynek oferuje różnego rodzaju modele, które nie kosztują zbyt wiele. Pamiętajmy jednak, aby parametry danego urządzenia dostosować do konkretnych potrzeb tak, aby niepotrzebnie nie przepłacać za zbędne funkcje. Specjalistyczne sklepy oferują wiele części poleasingowych, które nie różnią się niczym od nowych. Można tu wymienić m.in. dyski, płyty główne, napędy DVD czy też specjalne okablowanie. Co istotne, takie elementy mają też okres gwarancji, więc w razie usterki, można je wymienić lub oddać do naprawy.

Łączenie nowych oraz używanych części komputerowych jest więc opłacalnym rozwiązaniem szczególnie dla firm. Dzięki temu mogą one obniżyć koszta zaoptrzenia biura, ale wciąż posiadać sprzęt bardzo dobrej jakości.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − 7 =