Jakie są rodzaje pudełek kartonowych i ich zamknięcia

Kartonowe pudełka to rozwiązania, które znajdują szerokie zastosowanie w życiu codziennym, począwszy od zakupu obuwia czy sprzętu AGD, poprzez wysyłane i otrzymywane paczki, a na przeprowadzkach skończywszy. Dostępne są również modele ozdobne, wykorzystywane w domu lub jako opakowanie upominku dla bliskiej osoby. Różnią się wielkością, kształtem, sposobem zamykania, wytrzymałością i funkcjonalnością, dzięki czemu wybór optymalnej propozycji nie powinien stanowić problemu.

Klapowe, fasonowe i kaszerowane

Różnorodność dostępnych na rynku pudełek potrafi przyprawić o przysłowiowy zawrót głowy, nietrudno jednak zauważyć, że największym zainteresowaniem cieszą się rozwiązania klapowe, fasonowe oraz kaszerowane. Pierwsze z nich charakteryzują się przede wszystkim zamknięciem w postaci klapy, na co wskazuje sama nazwa opakowań – klapowe. Można je spotkać przede wszystkim w dyskontach handlowych – służą do przechowywania i przewożenia różnego rodzaju produktów spożywczych, chemicznych oraz tekstylnych. Sporym zainteresowaniem cieszą się również w branży kurierskiej. Każdy producent kartonów klapowych zwraca szczególną uwagę na wytrzymałość oferowanych rozwiązań, oferując modele szyte lub klejone, ze wzmacnianym spodem.

Wygodne w użyciu i trwałe są również pudełka fasonowe, tworzone z jednego kawałka tektury, dzięki czemu nie wymagają one klejenia ani szycia. Modele te wyposażone zostały w nachodzące na siebie i zazębiające się elementy umożliwiające wygodne zamykanie opakowań. W przeważającej większości są to pudełka kolorowe, z nadrukiem, dlatego też doskonale sprawdzają się w firmach produkcyjnych, które chcą w ten sposób wypromować własną markę. Ostatnią grupę stanowią opakowania kaszerowane – wyjątkowo wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrzne, dlatego też znajdują one zastosowanie jako opakowanie cięższych i dużych przedmiotów, m.in. sprzętu AGD, RTV i innych.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *