Dlaczego warto pływać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pływanie to doskonały sposób na zdobycie kondycji, utratę wagi i utrzymanie dobrej formy. Jest to również świetna forma ćwiczeń dla osób z problemami stawów i tych, które doznały kontuzji. W rzeczywistości pływanie jest jednym z najlepszych ćwiczeń, jakie można wykonywać, ponieważ pracuje całe ciało, a zwłaszcza serce i płuca. Jest to ćwiczenie o niewielkim wpływie na organizm, więc nie obciąża stawów ani więzadeł.

Pływanie ma wiele innych korzyści, w tym:

Spalanie kalorii  

Pływanie spala około 500 kalorii na godzinę, w zależności od prędkości i tego, czy robisz okrążenia, czy płyniesz stylem dowolnym.

Poprawa elastyczności 

Woda sprawia, że Twoje ciało jest bardziej elastyczne, ponieważ zmniejsza wpływ grawitacji na Twoje ciało. Przekonasz się, że jesteś w stanie poruszać się w wodzie z łatwością, jak również utrzymać prawidłową postawę podczas pływania stylem dowolnym lub grzbietowym.

Budowanie siły  

Pływanie buduje napięcie mięśniowe w całym ciele, w tym ramion, barków i ABS, a jednocześnie tonizuje pośladki i ścięgna poprzez ruchy kopania podczas skoku motylkowego lub delfinowego podczas stylu wolnego. Wzmacnia również mięśnie w obszarze klatki piersiowej, które pomagają utrzymać się na powierzchni podczas pływania w głębokiej wodzie bez użycia rąk do wsparcia.

Poprawa sprawności sercowo-naczyniowej 

Pływanie zwiększa przepływ krwi w całym organizmie.

Jeśli chcesz posiadać własne miejsce do pływania, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://www.formafabrica.com/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Oznaki awarii sprzęgła
Oznaki awarii sprzęgła
Jednym z ważnych elementów każdego samochodu osobowego jest sprzęgło. Jego żywotność jest różna i zależy w dużej mierze od marki […]
Książki religijne, które powinien znać każdy katolik
Książki religijne, które powinien znać każdy katolik
Bycie katolikiem nie polega jedynie na coniedzielnym chodzeniu do kościoła, by odstać kilkadziesiąt minut na mszy. Wiara chrześcijańska pełna jest […]
Jak kleić opakowania, aby efekt był trwały?
Jak kleić opakowania, aby efekt był trwały?
Ostatnim etapem produkcji każdego opakowania jest prawidłowe klejenie. Wstępnie formuje się opakowanie i nanoszenie odpowiedniego kleju i w określonych miejscach […]
Ostatnie wpisy
Polecamy