Dlaczego warto pływać?

Pływanie to doskonały sposób na zdobycie kondycji, utratę wagi i utrzymanie dobrej formy. Jest to również świetna forma ćwiczeń dla osób z problemami stawów i tych, które doznały kontuzji. W rzeczywistości pływanie jest jednym z najlepszych ćwiczeń, jakie można wykonywać, ponieważ pracuje całe ciało, a zwłaszcza serce i płuca. Jest to ćwiczenie o niewielkim wpływie na organizm, więc nie obciąża stawów ani więzadeł.

Pływanie ma wiele innych korzyści, w tym:

Spalanie kalorii  

Pływanie spala około 500 kalorii na godzinę, w zależności od prędkości i tego, czy robisz okrążenia, czy płyniesz stylem dowolnym.

Poprawa elastyczności 

Woda sprawia, że Twoje ciało jest bardziej elastyczne, ponieważ zmniejsza wpływ grawitacji na Twoje ciało. Przekonasz się, że jesteś w stanie poruszać się w wodzie z łatwością, jak również utrzymać prawidłową postawę podczas pływania stylem dowolnym lub grzbietowym.

Budowanie siły  

Pływanie buduje napięcie mięśniowe w całym ciele, w tym ramion, barków i ABS, a jednocześnie tonizuje pośladki i ścięgna poprzez ruchy kopania podczas skoku motylkowego lub delfinowego podczas stylu wolnego. Wzmacnia również mięśnie w obszarze klatki piersiowej, które pomagają utrzymać się na powierzchni podczas pływania w głębokiej wodzie bez użycia rąk do wsparcia.

Poprawa sprawności sercowo-naczyniowej 

Pływanie zwiększa przepływ krwi w całym organizmie.

Jeśli chcesz posiadać własne miejsce do pływania, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://www.formafabrica.com/.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *