Elektryka w biurze – jak ją zaplanować?

Aranżacja każdego biura powinna być dokładnie przemyślana, natomiast instalacja elektryczna zaplanowana w taki sposób, aby zapewnić wszystkim pracownikom wysoki poziom bezpieczeństwa oraz wygodę. Zadanie to spełniają nowoczesne systemy, składające się z takich elementów, jak choćby korytko kablowe pcv, listwy i kanały instalacyjne czy funkcjonalne minipuszki. W biurach nie ma bowiem miejsca na plączące się kable czy wystające ze ścian fragmenty elektryki.

Najważniejszy jest projekt i wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań

Obiekty biurowe muszą się charakteryzować dużą wygodą pracy, dlatego każde pomieszczenie powinno być uszyte na miarę potrzeb jego użytkowników. Ta zasada dotyczy również instalacji elektrycznej. Standardem są tutaj nowoczesne systemy podpodłogowe z puszkami, które umożliwiają szybki i bezproblemowy dostęp do wszelkich mediów w miejscach znacznie oddalonych od ścian – jest to niezwykle przydatne zwłaszcza w rozległych biurach typu open space.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem są bloki biurowe oraz konferencyjne, wyposażone w różne rodzaje gniazd – nie tylko elektryczne, ale również teleinformatyczne. Bloki posiadają specjalną osłonę przeznaczoną do układania przewodów zasilających poszczególne sprzęty, gwarantując tym samym prosta obsługę i dowolny wybór funkcji.

Nie mniej istotne są kolumny i minikolumny służące do rozprowadzania instalacji od sufitu do samej podłogi, a także listwy i kanały instalacyjne, które idealnie nadają się do prowadzenia kabli wzdłuż ścian. Na osobną uwagę zasługują minipuszki i przepusty biurkowe. Są one bowiem wykorzystywane do prowadzenia zasilania i multimediów do poszczególnych stanowisk pracy. Jeśli zależy nam na wykonaniu opisanej instalacji, powinniśmy zaopatrzyć się w stosowne narzędzia elektryczne.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 5 =