Fizjoterapeuta – kiedy warto się do niego udać?

Fizjoterapeuta to osoba posiadająca formalne wykształcenie medyczne. Dzięki zdobytej na studiach wiedzy i umiejętnościom jest w stanie skutecznie pomóc pacjentom w przywróceniu ich pełnej zdolności ruchowej po przebytych urazach oraz kontuzjach. Może przy tym wykonywać swoje obowiązki zarówno w państwowym szpitalu, jak i gabinecie prywatnym czy nawet domu klienta. Jeśli interesuje nas dobry i rzetelny fizjoterapeuta Poznań to miasto, gdzie funkcjonuje wielu tego rodzaju specjalistów. 

Gwarancja krótszego procesu dochodzenia do zdrowia

Przeciętny fizjoterapeuta przeprowadza profesjonalne zabiegi w zakresie masażu, gimnastyki leczniczej, laseroterapii, ciepłolecznictwa, ultrasonoterapii i fal elektromagnetycznych. W ten sposób łagodzi dolegliwości o charakterze bólowym i w znacznym stopniu podnosi sprawność fizyczną swoich pacjentów. Warto się do niego udać przede wszystkim w sytuacji, gdy pojawia się w organizmie jakiś poważny problem ze stawami – np. silny ból barków, bioder, kolan czy nadgarstków. Poza tym omawiany fachowiec z pewnością pomoże nam przy:

-skręceniach, złamaniach i zwichnięciach,

-częstym drętwieniu kończyn i kłopotach z chodzeniem,

-silnym ucisku w klatce piersiowej i chronicznych dusznościach,

-urazie odcinka szyjnego kręgosłupa (objawiającym się choćby bólami głowy, szumami usznymi i nadmiernym napięciem obręczy barkowej),

-wzmożonym napięciu mięśniowym,

-mocno ograniczonej ruchomości stawów,

-wadach postawy, 

-nietrzymaniu moczu spowodowanym niedawnym porodem.

Dodajmy, że wykwalifikowany fizjoterapeuta zajmuje się również niwelowaniem symptomów dolegliwości występujących w obrębie układu oddechowego (astmy, mukowiscydozy itp.), choroby Parkinsona, stwardnienia rozsianego czy choroby serca.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *