Jak uregulować kontakty z dzieckiem po rozwodzie?

Rozwód jest najczęściej trudnym emocjonalnie przeżyciem zarówno dla rozstających się rodziców, jak i dla dzieci. Podobnie trudna do przejścia jest kwestia uregulowania kontaktów obu rodziców z dzieckiem po rozwodzie. Jak przejść ten proces możliwie gładko?

Prawa dziecka, a prawa rodziców po rozwodzie

Przede wszystkim dorośli ludzie, którzy decydują o zakończeniu wspólnego pożycia małżeńskiego powinni mieć świadomość, że łączące ich dziecko należy do obojga z nich i każde ma prawo do utrzymywania z nim kontaktów. Wykluczanie siebie wzajemnie jako rodzica czy próby ograniczania sobie kontaktów z młodym człowiekiem nie są tutaj dobrym rozwiązaniem. Oczywiście są różne życiowe sytuacje, które zmieniają ten stan, ale żeby na spokojnie i biorąc pod uwagę dobro dziecka uregulować czas spotkań z nim po rozwodzie warto zwrócić się o pomoc np. do adwokata w Brzesku.

Dobry adwokat wyjaśni rodzicom wszystkie prawne zasady, jakimi powinni się podporządkować i jednocześnie będzie reprezentował interesy danej strony przed sądem. W kwestii prawa rodzinnego dobrze jest też zasięgnąć informacji ze strony https://kancelariakhm.pl/cherry-services/prawo-rodzinne/, która może być dla rozwodzących się rodziców cenną pomocą prawną. Sam adwokat zajmie się tu taki sprawami jak ustalenie separacji, przeprowadzenie rozwodu, wsparcie przy ustalaniu obowiązku alimentacyjnego oraz pomoże w sądowym, pisemnym uregulowaniu kontaktów z dzieckiem. To również on może podjąć wnioski dotyczące ograniczenia lub pozbawienia jednego z rodziców władzy rodzicielskiej, ale tu warto dwa razy przemyśleć, czy na pewno chce się odbierać dziecku swobodny dostęp do kontaktów z drugim rodzicem.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 + 1 =