Wybór kołdry i pościeli – czym się kierować?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Specjaliści przyjmują, że nawet 30% naszego życia poświęcamy na spanie. Dlatego warto zrobić wszystko, aby spać w naprawdę komfortowych warunkach. Producenci proponują nam różne kołdry, a także szeroki wybór pościeli jako takiej. Na co więc się zdecydować, jeśli chcemy wstawać wypoczęci?

Jaka kołdra najlepsza?

W sklepach znaleźć można obecnie kołdry dopasowane do pory roku. Dostępne są więc te letnie i zimowe. Dla wielu osób najlepszym rozwiązaniem wydaje się być jednak kołdra uniwersalna, która nie przegrzeje nas latem, a jednocześnie zapewni nam w zimie dużo ciepła. Świetnym pomysłem są kołdry z wkładem puchowym. Charakteryzuje je wysoka higroskopijność. Taka kołdra pochłania wilgoć, co sprawia, że nie powoduje pocenia się. Jednocześnie oddycha, dopuszczając do naszego ciała powietrze.

Nasze babcie kochały kołdry z pierza, które również bardzo dobrze się sprawdzają. Podobnie jak te wypełnione puchem odprowadzają wilgoć. Nieznacznie gorzej chronią przed chłodem. Tym, co uznać można za ich wadę, jest większa waga i mniejsza sprężystość. Jeśli jednak chcemy nieco zaoszczędzić, kołdra z pierza będzie lepszym wyborem. Kosztuje odrobinę mniej niż ta puchowa.

Jaka pościel?

Jeśli chodzi o pościel, to bez wątpienia warto postawić na satynową pościel. Charakteryzuje się ona naprawdę wysoką jakością. Jest pościelą trwałą, która długo nie nosi żadnych śladów użytkowania nawet wówczas, gdy sięgamy po nią naprawdę często. Nawet wielokrotne pranie nie odbija się na niej negatywnie. Satyna nie traci koloru, nie rozciąga się. Jej niewątpliwym atutem jest to, że jest bardzo miła w dotyku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakich celach stosowane jest oświetlenie ledowe?
W jakich celach stosowane jest oświetlenie ledowe?
Sztuczne oświetlenie w uprawie roślin stosowane jest, aby pokryć niedobory światła słonecznego. Stosując doświetlanie, można przyspieszyć tempo wzrostu roślin nawet […]
Jakie opony zimowe sprawdzą się do jazdy po mieście?
Jakie opony zimowe sprawdzą się do jazdy po mieście?
Jazda po mieście zimą to przede wszystkim walka z błotem pośniegowym i solą drogową. Wydawać by się mogło, że każda […]
Zakup nowego grilla – czy gazowa wersja to dobry pomysł?
Zakup nowego grilla – czy gazowa wersja to dobry pomysł?
Grillowanie to jeden z ulubionych sposobów spędzania wolnego czasu przez naszych rodaków. W okresie wiosenno-letnim z co drugiego przydomowego ogrodu […]
Ostatnie wpisy
Polecamy