Jak dbać o czystość w kamperze?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

RV są świetne na wakacje i długie podróże drogowe, ale wymagają nieco więcej konserwacji niż tradycyjny dom. Na początek nie możesz po prostu zostawić naczyń na ladzie lub rzucić ubrań na podłogę. Aby pomóc Ci utrzymać RV w czystości i organizacji, zebraliśmy tę listę porad i wskazówek, aby życie w RV było tak łatwe, jak to tylko możliwe.

Utrzymuj porządek w kuchni

Kuchnia to miejsce, w którym spędzisz większość czasu w kamperze, dlatego ważne jest, aby była czysta i dobrze zorganizowana. Przechowuj wszystkie swoje garnki i patelnie na stojaku ściennym lub w szafce, abyś mógł je łatwo znaleźć podczas gotowania obiadu lub robienia śniadania.

Sprzątaj po sobie

RV nie mają łazienek z hydrauliką jak tradycyjne domy – zamiast tego jest tylko toaleta, którą trzeba spłukać po każdym użyciu. Aby uniknąć zatkania i przepełnienia zbiornika, zawsze używaj spłuczki (lub pompki) po skorzystaniu z toalety i upewnij się, że żadne produkty papierowe nie utknęły w zbiorniku. Ważne jest również, aby trzymać papier toaletowy w uchwycie przez cały czas, aby nie roznosił się po kabinie podczas jazdy autostradą z dużą prędkością!

Używaj chemii do toalety

Kiedy po raz pierwszy używasz kampera, dobrym pomysłem jest dodanie środków chemicznych do zbiornika toalety. Zapobiegnie to gromadzeniu się zapachów w zbiorniku i ułatwi późniejsze spłukiwanie. Istnieje kilka różnych rodzajów produktów chemicznych dostępnych na stronie https://sklep.elcamp.pl/pl/c/Chemia-do-toalet/56 – wystarczy wybrać taki, który jest odpowiedni dla konkretnego modelu i rozmiaru.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najciekawsze place zabaw do ogrodu – w co warto zainwestować?
Najciekawsze place zabaw do ogrodu – w co warto zainwestować?
Wielu rodziców przyznaje, że obecne place zabaw znacząco różnią się od tych, które oni sami pamiętają z dzieciństwa. Korzystna zmiana […]
Jak się nauczyć jazdy samochodem?
Jak się nauczyć jazdy samochodem?
Uczysz się prowadzić samochód w ten sam sposób, w jaki uczysz się chodzić lub jeździć na rowerze – robiąc to. […]
Jak dbać o zdrowe i prawidłowe nawodnienie organizmu w ciągu dnia?
Jak dbać o zdrowe i prawidłowe nawodnienie organizmu w ciągu dnia?
Nawodnienie podstawą dobrego zdrowia Ból głowy, duszności, złe samopoczucie, zmęczenie… to wszystko objawy odwodnienia organizmu. Woda odgrywa niezwykle ważną rolę […]
Ostatnie wpisy
Polecamy