Jak dbać o odpowiednią cyrkulację powietrza w biurze?

Prawidłowa cyrkulacja powietrza ma ogromne znaczenie, z czego czasami po prostu nie zdajemy sobie sprawy. Po pierwsze, poprawia nasze samopoczucie i zapewnia odpowiedni poziom koncentracji, co jest szczególnie istotne w pracy biurowej. Odpowiedzialny jest za to dopływ świeżego powietrza, który w prawidłowym obiegu jest stale doprowadzany. Po drugie, zmniejsza eksploatację budynku. Jak zatem zadbać o to, aby przepływ powietrza był prawidłowy?

Czy wietrzenie wystarczy?

Najprostszym i najbardziej rozpowszechnionym elementem doprowadzania do prawidłowej cyrkulacji powietrza jest oczywiście regularne wietrzenie biura. Kiedy jest zimno, również należy o to zadbać, np. na chwilę opuszczając stanowisko pracy. Sporo osób rezygnuje wówczas z tej czynności, obawiając się przeziębienia i gwałtownego spadku temperatury. Otwarcie okna nawet na chwilę może wprowadzić pożądane zmiany.

Drugą kwestią jest instalacja nawiewników. Bardzo proste w montażu i nie zaburzające wyglądu wnętrza urządzenia, pozwalają na efektywną wymianę powietrza wewnątrz pomieszczenia. Wyróżniamy następujące ich rodzaje: manualne, ciśnieniowe (działają w zależności od zewnętrznego ciśnienia), higrosterowane (włączają się automatycznie w zależności od odczytu poziomu wilgoci).

Pomocne w zapewnieniu właściwej cyrkulacji jest również montaż drzwi w taki sposób, by między podłogą a ich spodnią częścią pozostawała szpara. Powszechnym urządzeniem jest także klimatyzacja. O jej zaletach można dowiedzieć się na http://www.fresh-klima.com.pl/.

Skutecznym rozwiązaniem mogą też być klimatyzatory w Warszawie są one często spotykane. Oprócz przepływu powietrza są bardzo praktyczne ze względu na ciepły lub chłodny nawiew.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × trzy =