Jak urządzić przytulny balkon?

Mieszkanie w bloku jest czymś nieco innym, niż w prawdziwym domu. Jedna z największych różni to brak ogródka, gdzie moglibyśmy sadzić nasze ulubione warzywa i kwiaty. Dobrym zamiennikiem prawdziwego ogrodu jest jednak balkon, który daje choć namiastkę przyjemności związanych z ogrodnictwem. Gdy posiadamy balkon w mieszkaniu, jest on naszym oczkiem w głowie i staramy się za wszelką cenę urządzić go tak, by czuć się w nim przytulnie.

Co powinno znaleźć się na balkonie?

Balkon, który posiadamy, nie powinien stać raczej pusty, bo to duże marnotrawienie przestrzeni, chyba, że ktoś w ogóle nie ma głowy, do zajmowania się tego typu rzeczami. Wielu osobom służy on też czysto użytkowo, na przykład jako miejsce do suszenia ubrań. Wtedy to wystarczy umieścić dobrą suszarkę, a gdy balkon jest od południowej strony, ubrania schną bardzo szybko.

Jednak możemy go urządzić przytulnie i elegancko, tak by móc rozkoszować się świeżym powietrzem, podczas długich, letnich wieczorów. Wtedy też przydadzą się drzwi balkonowe przesuwne, dzięki którym zaoszczędzimy wiele miejsca na naszym małym „prostokącie”, a dodatkowo, takie drzwi są znacznie wygodniejsze w użytku od tych otwieranych w normalny sposób.

Jeśli posiadamy zwierzęta, na przykład kota, wskazanym jest zamontowanie specjalnych zabezpieczeń, dzięki którym zwierzak nie spadnie w dół. Posadźmy też w tym miejscu bujną roślinność – kwiaty takie jak pelargonie pomogą nieco odizolować się, a przy tym sprawią, że atmosfera wypoczynku stanie jeszcze przyjemniejsza.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 − 3 =