Jak działają zasobniki cwu do pomp ciepła?

Pompy ciepła są rodzajem pomp naturalnych, czyli wykorzystujących środowisko do poboru ciepła. Inaczej określane są jako pompy typu powietrze-woda. Urządzenie to służy głównie do tłoczenia ciepła do instalacji centralnego ogrzewania oraz do przygotowania ciepłej wody użytkowej (C.W.U.). Działają one i funkcjonują na zasadzie podobnej do pracy kotła elektrycznego czy gazowego w domowej instalacji grzewczej.

Odpowiedni zasobnik c.w.u. do pompy ciepła powinien zapewnić nam wystarczającą ilość ciepła oraz stałą i ciepłą temperaturę wody, a przede wszystkim krótki czas oczekiwania na wodę ciepłą – aby stało się to możliwe należy najpierw podłączyć cyrkulację. Zasobniki tworzone są w formie stalowego walca i w takim kształcie mogą też zostać podłączone do pomp ciepła. Są w stanie pomieścić od paru do nawet 500 litrów wody – w zależności od wybranego modelu odpowiednio dostosowanego do naszego poziomu i jakości użytkowania. Należy pamiętać, iż przy montowaniu zbiornika trzeba zwrócić uwagę na jego wymiary oraz masę, istotnym faktem jest również to, że znajdować się powinien w pobliżu źródła ciepła. Niekwestionowanym plusem zasobników c.w.u zwłaszcza podłączonych do pomp ciepła jest to, iż zapewniają one o wiele większy komfort z użytkowania w porównaniu do urządzeń przepływowych. Przegląd naszych zasobników powinien odbywać się raz do roku na zasadzie sprawdzenia stanu anody magnezowej i jej potencjalnego obowiązku wymiany. W zależności od częstotliwości użytkowania oraz jakości samej wody zdarza się, iż po kilku latach powinniśmy usunąć kamień ze zbiornika.

Bogaty wybór pomp ciepła, zasobników cwu oraz podgrzewacze solarne do ogrzewania wody znajdziesz w sklepie internetowym chlechowski.pl.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *