Sprzedaż internetowa – o czym warto pamiętać podczas wysyłki towarów?

Osoby, które zajmują się wysyłkową sprzedażą różnego rodzaju produktów wiedzą, jak ważne jest odpowiednie jej przygotowanie. Zanim paczka trafi do odbiorcy, przebywa długą drogę, dlatego też niezbędne jest jej właściwe zabezpieczenie. O czym nie możemy zapomnieć podczas pakowania naszej paczki? Tego dowiesz się, czytając nasz artykuł.

Jak właściwie przygotować paczkę do wysyłki?

Na samym wstępie, należy wybrać odpowiedni rodzaj opakowania. Należy zwrócić szczególną uwagę, aby jego rozmiar, a także wytrzymałość, były dostosowane do wysyłanego przedmiotu. Dobrym wyborem są kartonowe pudełka – tutaj lepiej postawić na nowe, niż na używane. Kolejnym krokiem jest rozmieszczenie przedmiotów w opakowaniu i wypełnienie wolnej przestrzeni. Gdy w pudełku ma znaleźć się więcej niż jeden przedmiot, musimy zadbać o to, by nie stykały się ze sobą. Do wypełnienia wolnej przestrzeni nadaje się pianka, papier czy też folia bąbelkowa.

Kolejnym ważnym krokiem jest zabezpieczenie naszej przesyłki. Tutaj sprawdzą się taśmy, które cechują się dużą odpornością na nacisk i rozdarcia. Dobrym wyborem może być taśma firmowa z nadrukiem, która stanowić będzie także formę reklamy naszej firmy. Powinna być ona umieszczona wzdłuż linii zamknięcia, zarówno na górze, jak i na dole pudełka. Warto zastosować także dodatkowe zabezpieczenie, w postaci oklejenia krawędzi opakowania. Jeżeli wysyłane towary są cięższe, warto okleić pudełko kilkoma warstwami taśmy. Tak oklejona i zabezpieczona przesyłka z pewnością dotrze do odbiorcy w stanie nienaruszonym.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *