Jak wybrać dobrą kanapę?

Kanapy z funkcją spania, na czele z narożnikami tapicerowanymi są doskonałym meblem do każdego salonu. Pozwolą nam na wygodny wypoczynek, oglądanie telewizji, czytanie książek etc. Taka kanapa jest też dodatkowym miejscem do snu, które można wykorzystać na przykład podczas przyjazdu gości. Na co zwracać uwagę wybierając kanapę do salonu?

Kształt mebla

Warto przemyśleć gdzie będzie stała kanapa, jeśli będzie to narożnik trzeba zdecydować z której strony ma być usytuowany szezlong. Warto zwrócić też uwagę na takie narożniki, które umożliwiają zmianę strony.

Powierzchnia spania

Choć zazwyczaj taki mebel na co dzień nie służy do spania to jeśli ma być dodatkowym posłaniem na przykład dla gości trzeba zadbać aby powierzchnia spania była odpowiedniej wielkości. Minimum dla dwóch osób to 1,4 m szerokości i 1,9 m długości. Warto też sprawdzić czy narożnik ma skrzynię aby schować w niej zapasowy komplet pościeli.

Elementy funkcjonalne

Poza skrzynią na pościel kanapa może mieć dodatkowe elementy, które ułatwią korzystanie z niej. Mogą to być regulowane zagłówki i podłokietniki, szufladki, chowane pufy, półki i inne elementy. Im bardziej wielofunkcyjny będzie mebel tym chętniej będziemy z niego korzystać.

Tapicerka

Na ogólny wygląd kanapy poza jej kształtem ma oczywiście tapicerka. Ponieważ kanapa w salonie jest tym miejscem, z którego często korzystamy, a nawet siedząc na niej jemy i pijemy to warto by była obita materiałem łatwym do utrzymania w czystości. Powinniśmy na to zwrócić szczególną uwagę jeśli w naszym domu mieszkają małe dzieci i zwierzęta. Naturalnie kolor i materiał powinien też pasować do ogólnego wystroju salonu.

Dobrze przemyślany zakup sprawi, że kanapa będzie nam służyć przez wiele lat i spełni nasze oczekiwania.

Nowoczesne meble tapicerowane znajdziesz na przykład w sklepie internetowym Meble Ropez.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × dwa =