Jak poprawić kondycję włosów?

Aby włosy doskonale się prezentowały, niezależnie od okazji, sama ich stylizacja nie jest wystarczająca. Podstawą jest zatroszczenie się o to, by posiadały one odpowiednią kondycję. Najlepsze efekty osiągniemy, jeśli podejdziemy do tego zadania w sposób kompleksowy. Warto zadbać o właściwy stan włosów zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Kluczowe jest połączenie dobranej do potrzeb pielęgnacji wraz z regularnym dostarczaniem do organizmu cennych witamin i substancji odżywczych, które wzmocnią nasze pukle. Oto kilka cennych wskazówek!

Suplementy diety, które wzmacniają włosy

Znakomitym pomysłem będzie popijanie naparu z pokrzywy, który zapobiega wypadaniu włosów i stymuluje ich porost. Można również uzupełnić domową apteczkę o suplementy diety, które bazują na takich ziołach, jak skrzyp polny, a także zawierają sporą dawkę cynku, selenu i magnezu. Wszystko to tworzy prawdziwy koktajl odżywczy dla naszych włosów i przy zachowaniu regularności oraz cierpliwości pomoże nam cieszyć się zdumiewającymi efektami! Szczególnie godny polecenia jest kolagen w tabletkach, który bardzo dobrze wpływa na kondycję nie tylko włosów ale i skóry oraz paznokci. Więcej informacji na jego temat znajdziemy na stronie internetowej https://noblemedica.pl.

Kosmetyki dobrej jakości kluczem do sukcesu

Kolejnym krokiem, którego nie należy pomijać, jest podcinanie końcówek. Zapobiega to dalszemu rozdwajaniu się włosów i sprawia, że znacznie lepiej się prezentują. O włosy dbajmy również stosując dobrany do naszych potrzeb zestaw kosmetyków. Powinien on obejmować szampon, odżywkę, maskę a także olejek lub serum regeneracyjne. Najlepsze produkty to te, które posiadają wysoką zawartość naturalnych składników, między innymi w postaci olejów roślinnych. Do włosów bardzo zniszczonych wybierajmy kosmetyki o dużej intensywności działania, jednocześnie rezygnując lub znacznie ograniczając ich stylizowanie przy pomocy takich urządzeń, jak: prostownice, lokówki, suszarki. Jeśli zaś farbujemy nasze kosmyki, nakładajmy na nie specyfiki, które niwelują szkodliwe działanie produktów koloryzujących.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × cztery =