Do czego służą terpeny i jakie jest ich zastosowanie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Terpeny to związki organiczne, które są odpowiedzialne za nadanie konopiom unikalnego aromatu i smaku. Terpeny są również tym, co nadaje różnym odmianom charakterystyczne efekty.

Istnieje ponad 100 różnych terpenów występujących w konopiach, ale tylko kilka z nich zostało dogłębnie przebadanych. Niektóre z nich to:

Cheese

Zapach tego terpenu jest często opisywany jako serowy i znajduje się w wielu odmianach, takich jak ser i diesel. Można go również znaleźć w owocach takich jak jabłka, pomarańcze i winogrona. Ser ma uspokajający wpływ na organizm, który może pomóc w stresie lub niepokoju.

Gipsy Haze

Zapach tego terpenu jest często opisywany jako ziemisty i słodki, z nutą mięty. Występuje w takich odmianach jak Gipsy Haze i Jack Herer. Wykazano, że ten terpen zwiększa koncentrację i obniża poziom stresu. Można zakupić go przykładowo na stronie https://sidbank.pl/kategoria-produktu/dla-palaczy/terpeny/.

Alfa-Pinene

Ten terpen jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych terpenów na świecie i jest wykorzystywany w wielu różnych zastosowaniach ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne i zdolność do poprawy funkcji poznawczych. Może również zwiększyć twoją pamięć i skupienie.

Beta-Myrcene

Jest to kolejny bardzo powszechny terpen, który ma właściwości przeciwzapalne, co czyni go użytecznym w leczeniu bólu, stanów zapalnych i skurczów mięśni. Może być również stosowany do łagodzenia lęku i depresji.

Limonene

Ten terpen ma cytrusowy smak, który sprawia, że jest idealny do stosowania jako środek odstraszający owady lub odświeżacz powietrza, ponieważ zabija zarodniki pleśni! Ma również właściwości przeciwgrzybiczne, co czyni go użytecznym w leczeniu infekcji bakteryjnych, takich jak przerost candidy w układzie pokarmowym lub pleśniawki w ustach niemowląt.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gadżety reklamowe, w które warto zainwestować
Gadżety reklamowe, w które warto zainwestować
W warunkach silnej konkurencji między firmami skuteczny marketing może mieć kluczowe znaczenie. Przedsiębiorstwa coraz częściej decydują się na oryginalne projekty […]
Kwestie podatkowe w firmie – jak sobie z nimi radzić?
Kwestie podatkowe w firmie – jak sobie z nimi radzić?
Rozliczenie się z urzędem skarbowym nie zawsze jest proste. Sporo osób fizycznych korzysta z pomocy biura rachunkowego, gdy trzeba rozliczyć […]
Imprezy okolicznościowe – o co należy zadbać, aby goście dobrze się bawili?
Imprezy okolicznościowe – o co należy zadbać, aby goście dobrze się bawili?
Organizacja imprezy okolicznościowej to przedsięwzięcie, do którego trzeba dobrze się przygotować. Właściwie zaplanowane przyjęcie daje gwarancję na to, że goście […]
Ostatnie wpisy
Polecamy