Jak przygotować meble do transportu?

Przenosiny do nowego mieszkania lub domu to proces niezwykle skomplikowany, obejmujący wiele różnych etapów. Jeden z najbardziej istotnych to odpowiednie zabezpieczenie wszystkich mebli, tak aby zminimalizować ryzyko ich uszkodzenia podczas przewożenia. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest w tym przypadku skorzystanie z pomocy fachowców. Jeśli interesuje nas w pełni profesjonalny transport mebli Poznań to miasto, w którym funkcjonuje mnóstwo firm przeprowadzkowych specjalizujących się w tym zakresie.

Pamiętajmy o optymalnym unieruchomieniu poszczególnych konstrukcji 

Przygotowanie mebli do transportu należy zawsze rozpocząć od wyjęcia pojedynczych półek, szuflad i części szklanych, a następnie zabezpieczenia każdego z tych elementów osobno – najlepiej okładając go szczelnie folią bąbelkową i owijając z zewnątrz wytrzymałą taśmą pakową. Między frontami w formie szyb zaleca się umieszczenie kartonów stanowiących dodatkową warstwę izolacyjną. Duże stoły w kształcie prostokąta bądź kwadratu warto natomiast rozmontować, a na rogi nałożyć specjalne nasadki ochronne.

Wszelkie konstrukcje tapicerowane skórą albo tkaniną (kanapy, fotele, krzesła itp.) trzeba koniecznie zabezpieczyć stosunkowo grubą folią, a na koniec bardzo dokładnie obwiązać solidnym sznurkiem, ewentualnie okleić taśmą samoprzylepną. Drugi etap przygotowania mebli polega na ich umiejętnym unieruchomieniu na pace danego pojazdu. Służą do tego przede wszystkim trwałe pasy mocowane do uchwytów, łańcuchy, kratownice tekturowe, palety z tworzyw sztucznych, drążki zaporowe oraz maty antypoślizgowe.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

czternaście + 2 =