Przeprowadzka – co warto wiedzieć przed pakowaniem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przeprowadzka to taki etap w życiu, który oznacza radość ze zmian, a jednocześnie wpędza nas w zły nastrój. Wbrew pozorom przeprowadzka nie musi być straszna i kilka wskazówek może ją znacząco ułatwić.

 

Przeprowadzka – co warto wiedzieć przed pakowaniem?

Zabierane rzeczy do nowego mieszkania czy domu powinniśmy posegregować. Przypadkowe wkładanie rzeczy do pudeł może skończyć się ogromnym chaosem i niepotrzebnymi nerwami w nowym miejscu. Będziemy chcieli znaleźć potrzebną rzecz, ale nie będziemy mogli jej szybko zlokalizować. Najlepiej poopisywać kartony. Osobno włożyć delikatne rzeczy, takie jak szkło, a osobno ciężkie książki. Szkło i inne narażone na uszkodzenia rzeczy najlepiej owinąć folią bąbelkową, a jeśli nie mamy, ręcznikami czy gazetami.

Przy dużych gabarytach najlepiej sprawdzi się folia stretch do owijania. Pomoże zabezpieczyć na przykład meble przed otwieraniem. Można ją kupić w sklepie z artykułami gospodarstwa domowego lub w marketach budowlanych.
Pamiętajmy o wcześniejszym rozmrożeniu lodówko-zamrażarki. Kwiaty najlepiej ustawić pionowo w kartonowych pudłach wysokich na tyle, aby rośliny nie uszkodziły się.

Samodzielny transport wszystkich niezbędnych rzeczy może okazać się niemożliwy. Bagażówka pozwoli nam na sprawny transport mebli, ale nie tylko. Małe samochody nie pomieszczą często wysokich roślin, ani dużej ilości kartonowych pudeł. Wynajmując firmę transportową oszczędzimy przede wszystkim czas, ale także nerwy związane z upychaniem na siłę wielu rzeczy. Taki sprzęt, jak lodówka czy duże meble i tak nie zmieszczą się do standardowych wielkości samochodów. Usługi transportowe są w przeprowadzkach nieocenione. Sprawdź przykładową ofertę: “usługi transportowe Wrocław”.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na co zwrócić uwagę przed wynajmem przyczepy kempingowej?
Na co zwrócić uwagę przed wynajmem przyczepy kempingowej?
Wynajem przyczepy kempingowej to coraz popularniejszy sposób na wyjazdy. Zapewnia większą swobodę w podróżowaniu niż wynajem tradycyjnej kwatery. Ponadto umożliwia […]
W co powinniśmy się ubrać na wesele członka rodziny, biorąc pod uwagę, że jesteśmy w ciąży?
W co powinniśmy się ubrać na wesele członka rodziny, biorąc pod uwagę, że jesteśmy w ciąży?
Jeśli planujesz wziąć udział w weselu będąc w ciąży, to pewnie zastanawiasz się, czy można na nie pójść. Odpowiedź brzmi: […]
Jak urządzić przytulny balkon?
Jak urządzić przytulny balkon?
Mieszkanie w bloku jest czymś nieco innym, niż w prawdziwym domu. Jedna z największych różni to brak ogródka, gdzie moglibyśmy […]
Ostatnie wpisy
Polecamy