Dekoracja wnętrz

Pomysłów na aranżację wnętrz jest zapewne tyle ilu jest ludzi na świecie. Jednak niektóre koncepcje cieszą się dużą popularnością i są chętnie stosowane w wielu mieszkaniach i domach. Najlepsze są te, które pozwalają wyrazić indywidualny charakter mieszkańców i czynią domową przestrzeń bardzo osobistą, przytulną i kameralną.

Doskonale sprawdzają się rodzinne fotografie, zdjęcia z wakacji i pamiątki z podróży. To one przywołują miłe wspomnienia, a jednocześnie stanowią niepowtarzalną dekorację. Jeśli mamy ładne zdjęcia, które szczególnie lubimy, to możemy je przekazać profesjonalnej firmie, która wydrukuje je na płótnie i zrobi z nich obraz na ścianę. Zresztą dzięki możliwości tworzenia obrazów z dowolnych grafik możemy stworzyć dokładnie taki obraz jaki będzie idealnie pasował do każdego wnętrza.

Obrazy na ścianę, fototapety (sprawdź przykładową ofertę: fototapet na zamówienie) czy oprawione plakaty i zdjęcia mają też tę zaletę, że wisząc na ścianach nie zabierają przestrzeni, która jest niezwykle cenna szczególnie w przypadku małych mieszkań. Dobrze dobrane dekoracje ścienne potrafią wręcz otworzyć przestrzeń optycznie ją powiększając i rozjaśniając. Z pomocą dekoracji ściennych, a także wszelkiego rodzaju tekstyliów domowych (koce, zasłony, narzuty, poduszki, obrusy etc.) możemy sprawić, że wnętrze będzie przytulne. Podobnie działają dywany, które odpowiednio dobrane mogą podkreślić charakter wnętrza.

Do fajnych dekoracji należą też te, które są robione ręcznie. Można je zrobić samemu lub poszukać w internecie, odwiedzając atelier artystów i rzemieślników lub też bywając na wszelkiego rodzaju targach i jarmarkach. Ciekawe dodatki do wnętrz można znaleźć także w antykwariatach i na targach staroci. O takich starych przedmiotach mówi się, że mają duszę. I nawet jeśli mieszkanie nie jest urządzone w tradycyjnym stylu, to można takie dodatki wprowadzić. Coraz bardziej modny robi się styl eklektyczny polegający na mieszaniu różnych stylów, nie bójmy się więc eksperymentów.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

piętnaście − dziewięć =