Jak zabezpieczyć motocykl przy transporcie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Często zdarza się, że musimy przewieźć motocykl, czy to na przegląd techniczny, czy w razie awarii. Odpowiednio zabezpieczony jednoślad, jest sprawą priorytetową dla bezpieczeństwa naszego, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Przecież nie chcemy, aby drobne zaniedbanie uszkodziło nasz motocykl. W internecie można znaleźć masę filmików, które przedstawiają konsekwencje nieodpowiedniego zabezpieczenia. Jak tego uniknąć? Czym należy się kierować? Artykuł rozwieje wszelkie wątpliwości.

Jakie są rodzaje transportu?

Przede wszystkim motocykl jesteśmy w stanie transportować na kilka różnych sposobów:

– Przyczepka, możemy ją wynająć lub pożyczyć, ważną kwestią podczas wyboru tej opcji, jest posiadanie haka w naszym samochodzie. Niewielka wprawa w jeździe z przyczepką, będzie bardzo pomocna.

– Specjalna przyczepa motocyklowa, posiada specjalnie szyny zapobiegające się przesuwaniu kół na boki, oraz uchwyty blokujące ruch do przodu, jak i do tyłu. Przyśpiesza mocowanie oraz zwiększa komfort jazdy.

– Bus, dużo bezpieczniejsza forma transportu, ponieważ nasz motocykl po wypięciu się lub, gdy poluzują się pasy mocujące, oprze się tylko o ścianę boczną. Warto tutaj zablokować ruch kół na boki, aby nie uszkodzić plastików oraz innych części.

Najważniejsze jest odpowiednie zamocowanie. Dobrze napięte pasy pomogą nam bez przeszkód wieźć jednoślad bezpiecznie. Co jakiś czas warto zrobić sobie przerwę i dokładnie sprawdzić, czy nic się nie poluzowało. Tak naprawdę przyczepy motocyklowe, będą opcją numer jeden. Szereg zabezpieczeń i uchwytów jest w stanie ochronić przed niepożądanymi sytuacjami podczas jazdy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przyczyny szybkiego rozładowywania się laptopa
Przyczyny szybkiego rozładowywania się laptopa
Jedną z największych zalet dobrego laptopa jest jego mobilność i możliwość pracy z dala od biurka. Nowoczesne urządzenia potrafią wytrzymać […]
Kto jest zobowiązany do prowadzenia ksiąg rachunkowych?
Kto jest zobowiązany do prowadzenia ksiąg rachunkowych?
Niemal wszyscy przedsiębiorcy działający na terenie naszego kraju są zobowiązani do prowadzenia ksiąg przychodów i rozchodów. Jest to bowiem niezbędne […]
Przydatne gadżety, które usprawnią codzienne użytkowanie mebli
Przydatne gadżety, które usprawnią codzienne użytkowanie mebli
Są takie miejsca w mieszkaniu, które wydają się zupełnie niemożliwe do zagospodarowania w praktyczny sposób. Przestrzeń, która jest niewykorzystana to, […]
Ostatnie wpisy
Polecamy