Jak zabezpieczyć motocykl przy transporcie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Często zdarza się, że musimy przewieźć motocykl, czy to na przegląd techniczny, czy w razie awarii. Odpowiednio zabezpieczony jednoślad, jest sprawą priorytetową dla bezpieczeństwa naszego, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Przecież nie chcemy, aby drobne zaniedbanie uszkodziło nasz motocykl. W internecie można znaleźć masę filmików, które przedstawiają konsekwencje nieodpowiedniego zabezpieczenia. Jak tego uniknąć? Czym należy się kierować? Artykuł rozwieje wszelkie wątpliwości.

Jakie są rodzaje transportu?

Przede wszystkim motocykl jesteśmy w stanie transportować na kilka różnych sposobów:

– Przyczepka, możemy ją wynająć lub pożyczyć, ważną kwestią podczas wyboru tej opcji, jest posiadanie haka w naszym samochodzie. Niewielka wprawa w jeździe z przyczepką, będzie bardzo pomocna.

– Specjalna przyczepa motocyklowa, posiada specjalnie szyny zapobiegające się przesuwaniu kół na boki, oraz uchwyty blokujące ruch do przodu, jak i do tyłu. Przyśpiesza mocowanie oraz zwiększa komfort jazdy.

– Bus, dużo bezpieczniejsza forma transportu, ponieważ nasz motocykl po wypięciu się lub, gdy poluzują się pasy mocujące, oprze się tylko o ścianę boczną. Warto tutaj zablokować ruch kół na boki, aby nie uszkodzić plastików oraz innych części.

Najważniejsze jest odpowiednie zamocowanie. Dobrze napięte pasy pomogą nam bez przeszkód wieźć jednoślad bezpiecznie. Co jakiś czas warto zrobić sobie przerwę i dokładnie sprawdzić, czy nic się nie poluzowało. Tak naprawdę przyczepy motocyklowe, będą opcją numer jeden. Szereg zabezpieczeń i uchwytów jest w stanie ochronić przed niepożądanymi sytuacjami podczas jazdy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym i jak farbować kolorowe włosy?
Czym i jak farbować kolorowe włosy?
Farbowanie włosów na różne kolory należy przeprowadzać z głową, aby uniknąć mierzenia się z późniejszymi problemami związanymi z uszkodzeniem kondycji […]
Co jest potrzebne do zamontowania sportowego zawieszenia w naszym aucie?
Co jest potrzebne do zamontowania sportowego zawieszenia w naszym aucie?
Zawieszenie jest kluczowe dla działania każdego samochodu. Jest to w końcu podstawowy zespół elementów, które łączą koła z resztą bryły […]
Ile kosztuje i na czym polega fluoryzacja zębów?
Ile kosztuje i na czym polega fluoryzacja zębów?
Odpowiednie dbanie o zęby pozwoli nam do później starości cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem. Konieczność dbania o jamę ustną […]
Ostatnie wpisy
Polecamy