Cięcie laserem oraz inne metody cięcia blach

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Blacha, ze względu na swoje właściwości, jest jednym z najpopularniejszych materiałów. Wykorzystują się ją między innymi w produkcji pokryć dachowych, samochodów, beczek, narzędzi czy konserw. Blacha powstaje w hucie w postaci walcowanych arkuszy i aby mogła być wykorzystana, musi zostać pocięta. W jaki sposób można to zrobić?

W jaki sposób można ciąć blachę

Współcześnie najpopularniejszą i najbardziej efektywną metodą, jeżeli chodzi o cięcie blach, jest wykorzystanie do tego celu lasera. Sposób ten charakteryzuje się ogromną precyzją wykrawania oraz możliwością wielokrotnego powtarzania tego samego cięcia. Koszt cięcia jest stosunkowo niski a ilość odpadów znikoma.

Inną metodą jest cięcie za pomocą bardzo silnego i cienkiego strumienia wody. Jest to metoda również bardzo precyzyjna i zarazem ekologiczna. Wadą jest stosunkowo wysoki koszt. Oprócz tego blachę można pociąć bardziej tradycyjnymi metodami z użyciem palnika tlenowego, gilotyny czy piły taśmowej. Wadą wszystkich tych metod jest niewielka wydajność oraz mała precyzja wykrawania konkretnych kształtów. Zaletą jest jednak niski koszt oraz to, że cięcie blachy może być wykonywane w miejscu montażu np. na placu budowy czy w warsztacie blacharskim.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na czym polegają przewozy pasażerskie?
Na czym polegają przewozy pasażerskie?
Przewozy pasażerskie polegają na odpłatnym przetransportowaniu co najmniej jednego pasażera w konkretne miejsce. Może to być choćby wybrane miasto za […]
Jakie kroki podjąć w kierunku komfortowego spędzenia lata podczas upałów?
Jakie kroki podjąć w kierunku komfortowego spędzenia lata podczas upałów?
Nadchodzi lato, a wraz z nim letnie upały. Jeśli nie jesteś ostrożny, możesz znaleźć się z domu, który jest zbyt […]
Typy rusztowań budowlanych – jak wybrać odpowiednie?
Typy rusztowań budowlanych – jak wybrać odpowiednie?
Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić przed zakupem lub wypożyczeniem rusztowania jest upewnienie się, że posiadamy odpowiedni rodzaj rusztowania do danego […]
Ostatnie wpisy
Polecamy