Jak zadbać o włosy zimą?

Okres zimowy to najgorszy czas dla włosów. Niskie temperatury, suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach nie wpływają dobrze na kondycję włosów. Zimą tracą one znacznie na swojej objętości, są matowe, kruche, podatne na uszkodzenia.O tej porze roku należy szczególnie zadbać o kondycję włosów.

Domowe sposoby na pielęgnacje włosów zimą

W okresie, kiedy włosy wymagają szczególnej troski, warto zastosować intensywne odżywianie. Jednym ze sposobów jest olejowanie włosów. Jest to popularna metoda, która przywraca włosom elastyczność i naturalny blask. Zastosowanie specjalnych olejków do włosów pomaga uzupełnić niedobory w łuskach włosowych. Olejki skutecznie odżywiają włosy, przeciwdziałają ich wypadaniu, mają wpływ na szybszy ich wzrost. Stosowanie naturalnych olejków chroni włosy przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Na wzmocnienie włosów zimą ma również wpływ stosowanie odpowiednich dla danego rodzaju włosów szamponów. Nie należy suszyć włosów gorącym powietrzem z suszarki. Najlepiej jest korzystać z takiej, która wyposażona jest w jonizację i ma zimny nawiew. Trzeba również zadbać o odpowiednią wilgotność pomieszczeń, w których przebywa się najczęściej. Suche powietrze bardzo niekorzystnie wpływa na strukturę włosa.

Na dobrą kondycję włosów ma znaczny wpływ dieta. W okresie, kiedy mniej jest świeżych owoców i warzyw, warto zadbać o to, aby organizm miał cały czas odpowiednią dawkę witamin i mikroelementów. Zimą nie należy zapominać o ochronie włosów, podczas wychodzenia na zewnątrz. Ciepła czapka skutecznie ochroni włosy i skórę głowy przed mroźnym powietrzem.

Artykuł powstał w ramach w współpracy z Allefryz.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedemnaście + 14 =