Metoda oczyszczania produktu w rolnictwie

Paszę dla zwierząt hodowlanych należy uprzednio odpowiednio przygotować, aby była lepiej przyswajalna. Robi się to na różne sposoby, ale najważniejszym z nich jest oczyszczenie produktu. W nieprzygotowanej paszy może bowiem znajdować się wiele ciał obcych, takich jak kamienie, kawałki szkła, gwoździe lub mikroskopijne nawet odmiany różnych metali. Podawanie zwierzęciu paszy bez uprzednio przeprowadzonego oczyszczania może szybko odbić się na jego zdrowiu, a najgorszych przypadkach nawet życiu.

Co zrobić, by pasza była czysta?

Na większość problemów z zanieczyszczeniami pomoże odpowiednia filtracja paszy, ale niestety czasem będziemy mieli do czynienia z tak małymi ciałami obcymi, że maszyna filtrująca może sobie z tym nie poradzić. Najczęściej dzieje się tak w przypadku różnych opiłków i zanieczyszczeń metalowych, do wyłapywania których stosuje się specjalne bębny magnetyczne. Przepuszczana przez nie pasza automatycznie zostaje oddzielona od ciał obcych, tym samym zapewniając wysoką jakość produktu finalnego. Powtarzany wielokrotnie proces pozwala uzyskać czystość wynoszącą nawet 99%.

Aby dobrać odpowiednie urządzenie do oddzielania materiałów ferromagnetycznych od paszy dla zwierząt, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Pozwoli to nam zwiększyć wydajność, a także dopasować rozwiązania idealne dla naszych potrzeb.

Taką właśnie pomoc możemy znaleźć na stronie: https://matykiewicz.com/katalog/separatory_metali_niezelaznych.htm. Znajduje się na niej katalog z pełnym opisem różnych modeli urządzeń.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − 9 =