Jaką działalność może założyć trener personalny?

Trener personalny to coraz popularniejszy zawód. Wielu Polaków prowadzi aktywny tryb życia, a usługi profesjonalistów cieszą się wśród nich dużym zaufaniem. Trenerzy współpracują z siłowniami albo prowadzą własne działalności. Profesjonalne usługi są dobrym pomysłem na biznes do 100 tys. Dlaczego? Koszty stałe są niewielkie. 

Własna działalność gospodarcza bez tajemnic

Studia fitness chętniej zatrudniają trenerów z działalnością gospodarczą, ponieważ ponoszą mniejsze koszty. To opłacalne rozwiązanie dla obu stron. Trener może współpracować z różnymi klubami, ale i działać samodzielnie. Podatek dochodowy, ZUS i księgowość to główne koszty stałe. Przez pierwsze dwa lata płacisz miesięcznie 455,77 zł ZUS (później 1111,98 zł). Formę podatku dochodowego wybierasz samodzielnie. Masz do wyboru opłaty według zasad ogólnych (np. 18%) albo podatek liniowy. Weź po uwagę prognozowaną analizę dochodów. 

Własna działalność to duża niezależność. Możesz stworzyć ofertę dopasowaną do potrzeb rynku. Modne dyscypliny i typy treningów sprawią, że zyskasz więcej klientów. Wyróżnisz się wśród konkurencji, jeżeli przygotujesz się do prowadzenia popularnego treningu EMS albo crossfit.

Działalność bez rejestracji? To możliwe

Konstytucja Biznesu zezwala na działalność bez rejestracji. Możesz skorzystać z prawa, jeżeli miesięczny przychód nie przekroczy 50% minimalnego wynagrodzenia. W 2020 roku wynosi 2 600 zł brutto. Działalność bez rejestracji prowadzisz więc do przychodów w wysokości 1 300 zł brutto.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *