Jaką pompę zatapialną do wody wybrać?

Pompy domowe

Pompy zatapialne nadają się do stosowania w wodzie. W tym celu są budowane wodoszczelnie. Upewnij się jednak, że dopuszczalna głębokość zanurzenia nie została przekroczona. Są dostępne jako pompy stacjonarne lub przewoźne.

Pompy zatapialne do wody są stosowane zarówno w zanieczyszczonej wodzie (brudne pompy wodne), jak i w czystej wodzie (pompy czystej wody). Zwróć uwagę na maksymalny rozmiar cząsteczek, które wraz z wodą mogą być pompowane przez pompę.

Zatapialna pompa domowa wodna zapewnia równomierne ciśnienie wody. Jest to szczególnie ważne, jeśli chcesz wykorzystać zgromadzoną wodę deszczową w domu. Wiele urządzeń, takich jak pralki, zmywarki wymaga odpowiedniego ciśnienia wody. Ponadto domowe zatapialne pompy wodociągowe dobrze nadają się również do obsługi tryskaczy ogrodowych lub systemów natryskowych w szklarni.

Pompy te często znajdują się w piwnicach lub do opróżniania studzienek pompowych i zbiorników odcieków.

Aby móc pompować bardzo niskie poziomy wody (do kilku milimetrów), musisz albo użyć pompy z płaskim ssakiem, albo kupić płaski przyrząd ssący, który pasuje do twojej pompy zanurzeniowe.

Zatapialne pompy ogrodowe

Gama pomp ogrodowych jest szeroka. W zależności od przeznaczenia, do którego potrzebna jest pompa ogrodowa, znajdziemy na rynku lub w sklepie internetowym różne pompy o wymaganej wydajności.

Orientuj się tutaj głównie na wielkości ogrodu lub lokalne warunki, takich jak na przykład pochylenie gruntu (zbocze wzgórza). Jeśli chcesz nawadniać nieruchomość na zboczu wzgórza, powinieneś użyć wodociągu z wyższym ciśnieniem (5 barów zwykle tworzy 50 m).

Nawet, jeśli trzeba pokonać wysokość między wylotem pompy a, na przykład, kranem, należy zwrócić na to uwagę przy wyborze pompy.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 + 20 =